Rövid kálvária után megvan a világbajnok középpályás új klubja
A török labdarúgó-bajnokságban második helyen álló és az Európa-ligában is szereplő Fenerbahcéban folytatja pályafutását N'Golo Kanté, aki a francia válogatottal 2018-ban világbajnokságot nyert.
A 34 éves középpályás érkezését szerdán a közösségi oldalán jelentette be az isztambuli klub, amelytől marokkói támadója, Jusszef en-Nesziri a szaúdi első osztályban szereplő al-Ittihadhoz igazolt.
Kanté – aki a Leicester Cityvel és a Chelsea-vel is nyert korábban angol bajnoki címet – két és fél évnyi szaúdi légióskodást követően, éppen az al-Ittihadtól szerződik vissza Európába. Adminisztrációs okok miatt kedden még úgy tűnt, hogy az átigazolás nem valósul meg, a Fenerbahce ugyanis akkor még azt közölte, hogy a szaúdi klub nem juttatta el a szükséges információkat a nemzetközi szövetséghez (FIFA).
Valamivel később viszont az al-Ittihad beszámolt Kanté távozásáról, és jelezte en-Nesziri szerződtetését, aki az ugyancsak francia Karim Benzema helyére érkezett.
Benzema hétfőn, közös megegyezéssel távozott és igazolt a bajnoki rivális al-Hilalhoz.
A 65-szörös francia válogatott Kanté főszerepet vállalt a franciák 2018-as világbajnoki diadalában, s abban reménykedik, hogy az idei, az Egyesült Államokban, Kanadában és Mexikóban sorra kerülő tornán újfent a csúcsra ér a csapattal.
A 28 esztendős en-Nesziri 2024-ben a Sevillától igazolt a Fenerbahcéhoz, amelynek színeiben 79 mérkőzésen 38 gólt szerzett.
A Fenerbahce húsz forduló után három ponttal marad el a magyar válogatott Sallai Rolandot is foglalkoztató, címvédő és listavezető Galatasaraytól a török élvonalban.