Forma-1 / Motorsport

Rosberg meglepődött Norris furcsa hibáin

Kép forrása: Tóth Zsombor/Sport365

Nico Rosberg elismerte, hogy „meglepődött” Lando Norris hibáin a Szingapúri Nagydíjon.

Norris pályafutása harmadik futamgyőzelmét aratta a múlt hétvégén Szingapúrban, miközben tovább csökkentette a különbséget Max Verstappennel szemben világbajnokságban.

A McLaren versenyzője végig uralta a versenyt, és csaknem 21 másodperccel ért célba Verstappen előtt, azonban útközben volt néhány kellemetlen pillanata.

Nagyon furcsa volt, milyen hibákat követett el a versenyen” – mondta Rosberg a Sky F1 podcastjában.

„Kicsit megdöbbentett, hogy mi folyik ott, mert kétszer is nekiütközött a falnak. Mindkettő olyan volt, mint egy nagyon súlyos, szinte egy kiesés közeli pillanat, és szerencséje volt, hogy nem lett vége a versenyének” – folytatta.

Fotó: Tóth Zsombor/Sport365

Miután kétszer is megérintette a falat, Norris a verseny közepén a 14-es kanyarba menet az első szárnyával a Tecpro falnak ütközött. Bár megúszta a komolyabb sérüléseket, az incidens miatt majdnem véget ért a versenye.

„Mérföldekkel csúszott le a pályáról egy hajtűben, elfékezte– de nem kis elfékezéssel, hanem hatalmas elfékezéssel” – tette hozzá Rosberg.

„A másik alkalommal pedig ugyanannak a falnak ütközött, mint tavaly George Russell, aki így a verseny utolsó körében kiesett. És amire talán nem emlékszel, az az, hogy még egyszer lesodródott a pályáról, amikor elhaladt egy lekörözött Williams mellett. Szóval három pillanata is volt és ez nagyon furcsa. – mesélte a 2016-os világbajnok.