Ronaldo triplája BL-elődöntőt ért; a fellegekben a Manchester City!

""

Cristiano Ronaldónak szinte minden bejött ezen az estén, így a Realnak igazából semmi különlegeset nem kellett produkálnia, így is fel tudott állni a padlóról a wolfsburgi pofon után.

A 16. percben még őrizték az első mérkőzésen kiharcolt kétgólos fórt a németek, a 18.-ra viszont már el is illant az előny, Ronaldo ugyanis egy megpattanó beadást és egy szögletet is a kapuba továbbított – előbbit lábbal, utóbbit fejjel.

A VfL nem esett kétségbe, bízva abban, hogy összeszedett védekezéssel és egy idegenben lőtt góllal révbe érhet. Csakhogy az odavágóval ellentétben ezúttal hiányzott a kreativitás és az átütő erő a Farkasok támadó játékából, nem csoda, hiszen Julian Draxler sérülés miatt már az első félóra után kivált a csapatból.

A Real elsősorban pontrúgásokból veszélyeztetett a folytatásban (is), és Ramos második kapufáját követően CR szabadrúgása már utat talált a sorfalon keresztül az amúgy remekül védő Benaglio kapujába a 77. percben, ez a gól pedig döntőnek bizonyult a párharcban.

A Manchester City szintén 3-2-es összesítéssel elődöntős. Sergio Agüero csúnyán mellélőtt ugyan egy tizenegyest az első félidőben, de ez az a hiba, amire senki se fog emlékezni, mert az "angolok" féken tartották a "franciákat", sőt, Kevin De Bruyne révén lényegében be is biztosították a továbbjutást a hajrá kezdetén.

BL-negyeddöntő-visszavágók, keddi játéknap
Real Madrid-Wolfsburg 3-0 (2-0)
Madrid, Santiago Bernabéu Stadion, vezette: Kassai Viktor.

Real: Navas – Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo – Kroos, Casemiro, Modric (Varane, 92.) – Bale, Benzema (Jesé, 84.), Cristiano. Vezetőedző: Zinedine Zidane.
Wolfsburg: Benaglio – Bruno Henrique (Caligiuri, 73.), Dante, Naldo, Rodriguez – Luiz Gustavo, Guilavogui (Dost, 80.), Arnold – Vieirinha, Draxler (Kruse, 32.), Schürrle. Vezetőedző: Dieter Hecking.

G.: Ronaldo (17., 18., 77.)

Sárga lap: Ronaldo (80.), ill. Arnold (45+2.), Gustavo (76.), Dante (85.), Vieirinha (91.)

Továbbjutott: a Real Madrid C.F. 3-2-vel.

Manchester City-PSG 1-0 (1-0)
Manchester, Etihad Stadion, vezette: Carlos Velasco Carballo (spanyol).

City: Hart – Sagna, Otamendi, Mangala, Clichy – Fernando, Fernandinho – Navas, Silva (Delph, 87.), De Bruyne (Yaya, 84.) – Agüero (Iheanacho, 93.). Menedzser: Manuel Pellegrini.
PSG: Trapp – Aurier (Pastore, 61.), Thiago Silva, Marquinhos – Van Der Wiel, Rabiot, Thiago Motta (Lucas, 44.), Maxwell – Di María – Ibrahimovic, Cavani. Vezetőedző: Laurent Blanc.

G.: De Bruyne (76.)

Sárga lap: Fernandinho (72.), ill. Trapp (29.), Pastore (67.), Van der Wiel (68.)

Tj.: a Manchester City FC 3-2-vel.

Real-Wolfsburg, a gólok:

City-PSG, a gól:

REAL-WOLFSBURG, PERCRŐL PERCRE:

VÉGE!!! BL-negyeddöntő-visszavágók, keddi végeredmények:

Real Madrid-Wolsburg 3-0 (Ronaldo 17., 18., 77.)

Tj.: a Real Madrid C.F. 3-2-vel.

Manchester City-PSG 1-0 (De Bruyne 76.)

92.: Csere: Modric helyett Varane.

90.: Bale 14 méteres, lapos lövését fogta Benaglio.

90.: Három perc.

84.: Csere: Benzema helyett Jesé.

81.: Benzema cikázott be középre, és lőtt… Benaglio a bal kapufa mellé tolta!

80.: CR-sárga.

Real-Wolfsburg 3-0, CR, 77.p. – tripla, szabadrúgásból, továbbjutásra áll a Madrid, 10 meccs, 16 gól. A sorfalon átjutva kötött ki a bal alsóban.

75.: Luiz Gustavo szabálytalansága, 24 méteres szabadrúgás. Sárga.

72.: Újabb kényszerű csere: Bruno Henrique helyett Caligiuri.

66.: Ramos fejese a bal kapufáról pattant Benaglióhoz – a gólvonal fölött!

62.: Naldóról csorgott a kapu felé a labda, Benagliónak figyelnie kellett!

57.: CR 29 méteres szabadrúgása ment ki a sorfalon irányt változtatva.

52.: Schürrle tekert jócskán mellé-fölé a 16-os csücskétől.

46.: Folytatááás!!!!

A félidőben: Real-Wolfsburg 2-0, Man. City-PSG 0-0.

45+2.: Benzema kapáslövése akadt el Benaglióban. Vége a félidőnek!

45+2.: Arnold-sárga, eltiltást von maga után.

45.: Kettő perc.

38.: Bruno Henrique nagy helyzetben Ramost találta el, szöglet!

34.: Luiz Gustavo ijesztett rá Navasra egy bivalyerős lövéssel! A kapus szögletre ütötte a középre tartó labdát.

32.: Draxler meghúzódott!!! Max Kruse váltja a világbajnokot.

30.: Benzema törte el a lövést 16-ról, Benagliónál a labda.

27.: Luiz Gustavo átlövése… könnyedén begyűjti a labdát Navas.

Real-Wolfsburg 2-0, CR, 17.p. – szöglet utáni fejes, dupla másfél perc alatt, máris 2-2 összesítésben, 10. BL-meccsen a 15. találata.

17.: Vieirinha mentett nagyot.

Real-Wolfsburg 1-0, CR, 16.p. – Carvajal megpattanó beadását továbbította a hálóba közelről.

10.: Draxler szöglete, Ramos fejeli ki.

6.: Kroos szögletét Ramos csúsztatta a lécre, Benagliótól bement volna!

20:45. A Real kezdte.

20:15. A Real-játékosait már a stadionba vezető úton ezrek és ezrek buzdították:

""

Agüero vs Ibra 2, ez ám a párbaj!

""

20:00. Zidane egyedül a jobbhátvéd poszton változtatott, Hecking nem variált, ugyanazt a kezdőt adta meg, mint hat napja, Wolfsburgban. Yaya Touré csak csere a Citynél, öt védő a PSG-nél!

A Real Madridnak kétgólos hátrányt kell ledolgoznia a Wolfsburg elleni kedd esti hazai BL-negyeddöntő-visszavágón, és nagy bajba kerülhet, ha gólt kap a németek ellen! A Manchester Citynek már egy 1-1 vagy egy 0-0 is elég lehet története első elődöntőjéhez a Bajnokok Ligájában! Kövesd élőben a fejleményeket velünk!