Ronaldo megint megmentette a Juventust – videó

A címvédő és listavezető Juventus Cristiano Ronaldo két góljának köszönhetően 2-1-re legyőzte a vendég Sampdoria csapatát az olasz labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában, szombaton.

A torinóiak hamar, már a második percben megszerezték a vezetést, a genovaiak azonban Fabio Quagliarella büntetőből elért góljával még az első félidőben egyenlítettek. A Sampdoria 35 éves támadója ezzel folytatta remek sorozatát, és sorozatban kilencedik bajnokiján lőtt gólt. Erre legutóbb a francia David Trezeguet volt képes még 2005-ben.

A második félidőben Ronaldo is a tizenegyespontról volt eredményes, idénybeli 14. gólja pedig azt jelentette, hogy a továbbra is veretlen Juventus megszerezte szezonbeli 17. győzelmét. A portugál sztár szombati két találatával átvette a vezetést a góllövőlistán. Ez volt egyébként 2018-ban minden sorozatot figyelembe véve a 100. Juve-gól.

OLASZ SERIE A
19. FORDULÓ
Juventus–Sampdoria 2–1 (C. Ronaldo 2., 63. – a másodikat 11-esből, ill. Quagliarella 32. – 11-esből)