Ronaldo duplája után majdnem pontot veszített a Real – videó

""

A spanyol labdarúgó bajnokság 13. fordulójának szombat délutáni mérkőzésén a listavezető Real Madrid a kieső helyen álló Sporting Gijónt fogadta és a mérkőzés úgy indult, ahogy azt várni lehetett. A fővárosiak legnagyobb sztárja, Cristiano Ronaldo előbb – a Lucas Vázquezzel szembeni szabálytalanság miatt megadott – tizenegyesből, majd fejjel vette be a vendégek kapuját, amivel már a 18. percben két gólos előnyre tett szert a Real.

A továbbiakban Zinedine Zidane csapata nem tudott több gólt lőni, szemben a Gijónnal, mely valósággal feltámadt, előbb Carlos Carmona fejelt nem mindennapi mozdulattal vette be Keylor Navas kapuját. A második félidőben is a kiesőjelölt állt közelebb a gólhoz, ám a 78. percben elvégzett büntető után ugyanúgy 2-1 állt az eredményjelzőn, mint előtte. Több gól már nem született a mérkőzésen, győzelmével a Real – ha csak ideiglenese is, de – hét ponttal meglógott a Barcelonától.

Ez volt a Real Madrid zsinórban harmincegyedik veretlenül megvívott találkozója, már csak három mérkőzés kell és beállítják az 1988-89-es szezonban elért rekordjukat, ám ahhoz többek között sikerrel kéne megvívniuk a hét nap múlva esedékes Clásicót is… Duplájával Ronaldo átvette a vezetést a bajnokság góllövőlistáján, az immáron tíz gólos portugál támadó mögött a nyolc-nyolc gólos Luis Suárez és Lionel Messi található.

Labdarúgás, La Liga, 13. forduló
Real Madrid-Sporting Gijón 2-1 (2-1) gólszerzők: C. Ronaldo (5., 18., az elsőt 11-esből), ill. Carmona (35.)

korábban:
Málaga-Deportivo La Coruna 4-3 (2-1) gólszerzők: M. Santos (21., 56., az elsőt 11-esből), S. Ramírez (40.), Ontiveros (90+2.), ill. Borges (4., 81.), Andone (72.)