Romano elárulta, mi kell Donnarumma Manchesterbe kerüléséhez

A nemzetközi labdarúgás világának transzferguruja, Fabrizio Romano élő adásban magyarázta el, mi kell Gianluigi Donnarumma és Manchester City frigyéhez.
A DAZN műsorában szerepelve magyarázta el Fabrizio Romano, hogy Ederson távozása az utolsó lépés abba az irányba, hogy Gianluigi Donnarumma a Manchester City játékosa legyen. Merthogy általában tűpontos információi alapján az olasz kapus és az angol klub között elvi megállapodás született.
„Már lezajlott egy találkozó az olasz ügynökei és a Manchester City között. A klub készen áll a személyes feltételek megtárgyalására – ez nem jelenthet akadályt az üzlet megkötésében” – biztosított mindenkit Romano.
„Donnarumma számára szimpatikus a Manchester City, szeretne Pep Guardiola irányítása alatt játszani.”
💥 @FabrizioRomano kicks off this week’s show with the latest news on Donnarumma’s future 👀
Watch #DAZNTransfer by Fabrizio Romano live on DAZN Mondays at 8:30pm CEST/2:30pm ET in the link below 👇https://t.co/pXkxniNwF4 pic.twitter.com/n3nyzSrVDd
— DAZN Football (@DAZNFootball) August 18, 2025
Most annak kell bekövetkeznie, hogy a City aranykorszakának első számú kapusa, a brazil Ederson távozzon. A dél-amerikai hálóőrért a Galatasaray már tett – egy puhatolózó jellegűnek nevezhető – 10 millió eurós ajánlatot, amit a City udvariasan, de határozottan elutasított. Erről is a transzferguru számolt be.
„A helyzetet érdemes folyamatosan figyelni. Amit ma biztosan meg tudok erősíteni az következő. Ha a City eladja Edersont, akár a Galatasaraynak, akár bárki másnak, akkor lezárhatják Donnarumma szerződtetését is. És egy világklasszis helyére egy másik világklasszis kapust igazolhatnak.”
Hogy aztán a városi rivális Manchester United mit szól ehhez – lévén az ő érdeklődésükről is lehetett olvasni, nálunk is – az Romano jelentését látva sokadlagosnak tűnik jelenleg.