Kerékpár

Roglic negyedszer lett Vuelta győztes, Valter az 58. a záróetapon

Kép forrása: Facebook/Vuelta Espana

Roglic az utolsó szakaszon második lett, de ezzel is biztosan győzött. Valter Attila 25. lett az összetett versenyben.

Primoz Roglic diadalmaskodott a Vuelta a Espana országúti kerékpáros körversenyen, amelynek vasárnapi záróetapján a svájci Stefan Küng bizonyult leggyorsabbnak.

Az olimpiai negyedik Valter Attila az 58. helyen zárta az időfutamot és a 25. pozícióban az összetettet.

A 24,6 kilométer hosszú madridi egyenkéntivel ért véget a 79. spanyol körverseny. Az összetettben – pályafutása során negyedszer – a szlovén Roglic nyert, ezzel beérte a csúcstartó spanyol Roberto Herast.

A Visma-Lease a Bike 26 esztendős magyar bajnoka 29 perc 14 másodperc alatt teljesítette az időfutamot, ez az 58. pozícióra volt elég, összetettben pedig a 25. helyen fejezte be pályafutása hatodik háromhetes körversenyét.

Bodrogi László után második magyar kerékpárosként szerepelt két Grand Tour-viadalon egy éven belül, ő 2007-ben – Valterhez hasonlóan – ugyancsak a Giro d’Italián és a Vueltán állt rajthoz.