Nemzetközi labdarúgás

Robert Lewandowski kimondta, honnan szeretne visszavonulni

 Robert Lewandowski tavaly nagy lépésre szánta el magát és a Bayern München mezét a Barcelonáéra cserélte. Döntése nyerőnek bizonyult, hiszen nem csak bajnoki címet és szuperkupa győzelmet ünnepelhetett a katalánokkal, de az első számú gólfelelőssé is ő lépett elő.

Ugyanakkor, ahogyan halad előre az idő, úgy közeledik ő is a karrierje végéhez, amivel kapcsolatban most elmondta, ha egy mód van rá, jelenlegi klubjából vonulna vissza.

„Nagyon is lehetséges, hogy a karrierem Barcelonában fejezem be, a családommal nagyon kényelmesen érezzük magunkat itt” –mondta a Sport-nak.

„Ha lejár a kontraktusom, csak akkor teszem majd fel a kérdést, tovább akarok-e játszani. Szaúd-Arábia? Most boldog vagyok a katalánoknál. Úgy érzem, egy olyan klubnál vagyok, ami megfelel nekem, tehát itt akarok kitölteni a kontraktusom.”

A mögöttünk hagyott szezonban a lengyel gólgép 33-szor zörgette meg az ellenfelek hálóját, megállapodása lejártakor 37 esztendős lesz.

Borítókép: Getty Images /  Angel Martinez