Olimpia 2016

Rio 2016 – az ötödik nap krónikája

""

5:00. A brazil férfi labdarúgó-válogatott 4-0-ra legyőzte Dániát a Rio de Janeiró-i olimpián, a csoportkör utolsó, harmadik fordulójában.

A házigazdák csapata két gól nélküli döntetlen után tudott nyerni, ezzel csoportja első helyén végzett, és továbblépett a nyolc közé.

Az ötkarikás játékok honlapja szerint a szerdai játéknapon az FC Barcelona támadójátékosa, Neymar egy gólpasszig jutott.

Eredmények, férfi csoportmérkőzések, 3. forduló:

A csoport:
Brazília-Dánia 4-0 (2-0)
Dél-afrikai Köztársaság – Irak 1-1 (1-1)
A csoport végeredménye: 1. Brazília 5 pont, 2. Dánia 4, 3. Irak 3, 4. Dél-Afrikai Köztársaság 2

B csoport:
Japán-Svédország 1-0 (0-0)
Kolumbia-Nigéria 2-0 (1-0)
A csoport végeredménye: 1. Nigéria 6 pont, 2. Kolumbia 5, 3. Japán 4, 4. Svédország 1

C csoport:
Németország – Fidzsi-szigetek 10-0 (6-0)
Koreai Köztársaság-Mexikó 1-0 (0-0)
A csoport végeredménye: 1. Koreai Köztársaság 7 pont, 2. Németország 5, 2. Mexikó 4, 4. Fidzsi-szigetek 0

D csoport:
Algéria-Portugália 1-1 (1-1)
Argentína-Honduras 1-1 (0-0)
A csoport végeredménye: 1. Portugália 7 pont, 2. Honduras 4 (5-5), 3. Argentína 4 (3-4), 4. Algéria 1

A negyeddöntő párosítása: Brazília-Kolumbia, Koreai Köztársaság-Honduras, Nigéria-Dánia, Portugália-Németország.

4:10. Asztalitenisz

A világbajnok kínai Ting Ning nagy csatában megnyerte az asztaliteniszezők döntőjét női egyesben a Rio de Janeiró-i olimpia szerdai versenynapján.
Ting ugyanúgy a honfitársával, Li Hsziao-hsziával találkozott, ahogyan a 2012-es londoni ötkarikás játékok fináléjában, ám akkor utóbbi győzött 4-1-re.

a 3. helyért:
Kim-Fukuhara (japán) 4-1 (7, 7, 5, -12, 5)

2:44. Szoros mérkőzésen, 88-98-ra kikapott Ausztrália kosárlabda-válogatottja a címvédő Amerikai Egyesült Államoktól.

A sztárokkal tűzdelt Team USA nagyon magabiztosan kezdte a mérkőzést, az ausztrálok azonban nem engedték elhúzni Durantéket. A félidőben az öt pontos hátrányon az amerikaiak csak mosolyogtak, ellenfelük pedig olyan elszántan ment pihenni az öltözőbe, mintha olimpiai döntőt játszanának. A harmadik negyed is szorosan zárult, ekkor azonban láthatóan már mindkét fél komolyan vette a mérkőzést. Az utolsó percekben higgadtabbak maradtak a címvédők, és végül tíz pontos különbséggel, 88-98-as győzelemmel veretlenül vezetik az A csoportot.

Carmelo Anthony, a New York Knicks 32 éves ikonja a mezőny legeredményesebb  játékosaként 31 ponttal zárta az ausztrálok elleni találkozót a csoportkör harmadik fordulójában, ezzel átadta a múltnak az eddigi pontcsúcsot, amit LeBron James tartott. A Cleveland Cavaliers kosárlabdázója összesen 273 pontot dobott Athénban, Pekingben és Londonban, de a riói szereplést lemondta. Anthony jelenleg 289 pontnál tart.
A rangsor harmadik helyén David Robinson (270) áll, őt Michael Jordan (256) és Charles Barkley (231) követi.

Egyesült Államok-Ausztrália 98-88 (29-29, 20-25, 21-13, 28-21)

1:34. A nagy esőzés miatt elhalasztották az összes szerdai teniszmérkőzést az olimpián.

Az ötkarikás játékok honlapja szerint amennyiben eláll az eső, a csütörtöki program magyar idő szerint 16 órakor kezdődik.

A férfi egyes a nyolcaddöntőnél, a páros az elődöntőnél, a női egyes és páros pedig a negyeddöntőnél tart. Vegyespárosban még nem kezdődtek meg a küzdelmek, ott a nyolcaddöntővel indul majd a játék.

0:23. A Londonban is bajnok japán Ucsimura Kohej nyerte a férfiak egyéni összetett versenyét szerdán a riói olimpián, ezzel ő lett az elmúlt 44 év során az első tornász, aki ebben a számban megvédte aranyérmét.

Ucsimura két nappal ezelőtt csapatban is győzött, így már háromszoros olimpiai bajnok, s a szerdai döntőben az utolsó szeren, nyújtón biztosította be a sikerét.

Az ezüstérmet az ukrán Oleg Vernyajev szerezte meg, a dobogó alsó fokára a brit Max Whitlock állhatott fel.

torna, férfiak, egyéni összetett, olimpiai bajnok:
Ucsimura Kohej (Japán) 92,365 pont
2. Oleg Vernyajev (Ukrajna) 92,266
3. Max Whitlock (Nagy-Britannia) 90,641

22:56. A brit Jack Laugher, Chris Mears duó nyerte a férfi 3 méteres szinkronműugrást a riói olimpia szerdai versenynapján.

A második helyen az amerikai Sam Dorman, Michael Hixon kettős végzett, míg a világbajnok kínai páros, Cao Jüan és Csin Kaj a bronzérmet szerezte meg.

Férfi 3 méter szinkron,műugrás:

Olimpiai bajnok:  Jack Laugher, Chris Mears (Nagy-Britannia) 454,32 pont
2. Sam Dorman, Michael Hixon (Egyesült Államok) 450,21
3. Cao Jüan, Csin Kaj (Kína) 443,70

22:33. A magyar vitorlás-szekció szerdai eredménysora:

A finndingis Berecz Zsombor négy futam után a 11. a riói olimpia vitorlásversenyein. Az Eb-ezüstérmes Berecz szerdán az 50 perces harmadik futam felénél még az élen vitorlázott a 23 hajó közül, majd a harmadik bóját az ötödik helyen vette, s ezt a pozícióját meg is tartotta. A folytatás kevésbé sikerült jól, a rajt után a mezőny második felében ragadt, aztán feljött a 19.-ről a 12. helyre. Összesítésben pedig a 11. Tíz futam után az első tíz mehet a dupla szorzós éremversenybe.

A 18 éves Érdi Mária, aki kedden bravúros futamgyőzelmet aratott, szerdán egy 26. és egy 20. helyet ment, ezzel a 17. helyen áll a Laser Radial hajóosztályban.

Az Érdihez hasonlóan korosztályos világ- és Európa-bajnok Vadnai Benjámin a 34., majd a 30. helyen ért célba Laser Standardben, s a 28. összesítésben.

Csütörtökön a magyarok közül Berecz Zsombor a szörfös Gádorfalvi Áron és Cholnoky Sára száll vízre.

Lochte jobban kezdett Phelpsnél 200 vegyesen

19:39. Két korszakos egyéniség nyerte az országúti időfutamokat!

19:30. Sebestyén Dalma és Sztankovics Anna sem jutott tovább a 200 méteres mellúszás szerdai előfutamaiból a riói olimpián.

Előbbi 2:27.94 perces idővel a 19., míg utóbbi 2:27.97 perccel a 20. időt érte el, így egyikük sem került a legjobb 16 közé.

“Sajnos nem úgy sikerült, ahogy gondoltam. Az edzőmmel azt beszéltük, hogy a szükséges munkát elvégeztük, ennek ellenére nem jött ki az eredmény. Gondolkodni kell, hogy min kell változtatni. Talán kicsit túlgörcsöltem így, hogy egy olimpián álltam fel a rajtkőre” – mondta Sebestyén.

“Az első száz talán nem úgy sikerült, ahogy kellett volna, de a második már rendben volt. Azzal, hogy százon egyéni csúcsot úsztam, elégedett vagyok, már nem hiába voltam itt” – értékelt az újpesti Sztankovics.

19:20. Szilágyi a 16 között, Decsi kiesett

""

18:51. Telegdy Ádám és Földházi Dávid sem jutott tovább a 200 méter hát szerdai előfutamaiból a riói olimpián.

18:06. Verrasztó Dávid visszalépett a 200 méter vegyes küzdelmeitől a riói olimpia úszóversenyeinek szerdai napján.

Hargitay András szövetségi kapitány a helyszínen elmondta, az eredeti terv is az volt, hogy Verrasztó csak a hosszabbik számban áll rajthoz, végül azonban mégis benevezték.

A 400 méteren világbajnoki ezüstérmesként csak 12. helyen végzett sportoló végül mégis visszalépett és még ma hazautazik. Hargitay András hangsúlyozta, Verrasztónak jelenlegi lelkiállapotában semmiképpen sem tett volna jót ez a szám, hiszen ha a legjobbját úszná meg, valószínűleg azzal sem kerülne döntőbe.

17:20.

A 90 kg-os Tóth Krisztián kikapott második mérkőzésén, ezzel a nyolcaddöntőben kiesett a riói olimpia cselgáncstornáján.

A világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes magyar dzsúdós a kenyai Kiplangat Sang után az olimpiai, háromszoros világ- és kétszeres Európa-bajnok görög Iliasz Iliadiszt búcsúztató kínai Cseng Hszün-csaóval találkozott, aki ellen 1-1 volt a győzelmi mérlege. Harmadik csatájukat gyors ipponnal nyerte az Ázsia-bajnokság harmadik helyezettje.

A KSI 22 éves versenyzője első olimpiáján vett részt.

""

17:12.

Mohamed Aida nem bírt el a világbajnokkal

16:40.

""

4. NEGYED (2-3)

VÉGE….. Megint egy döntetlen úgy, hogy az ellenfél az utolsó akciójából szerez gólt, 8-8.

16:29. Hihetetlen, de megnt leadtuk az előnyünket, öt másopderc van hátra, 8-8!

16:24. A görög kapus is hasonló "védést" mutat be, Vámos góljával 7-8!

16:22. Ezt a pechet. Geniduniasz vágta a kapufára a labdát, ami onnan Nagy Viktorra, majd a kapunkba pattant… 7-7!

16:19. Újra nálunk az előny, Hárai gólja emberelőnyből, 6-7!

16:16. VÉGRE! Varga Dániel megszerezte első gólját a tornán, 6-6!

16:13. Tátrai Miklós a 34. lett szabadpisztolyban a riói olimpia szerdai versenynapján.

""

A zalaegerszegi, ötkarikás újonc versenyző 539 körrel zárta a 60 lövéses alapversenyt. A nyolcas döntőbe jutáshoz legalább 556 körre volt szükség.

Tátrai Miklós ezzel befejezte szereplését Rióban, ahol szombaton légpisztolyban a 42. helyen végzett.

16:12.

3. NEGYED (4-2)

16:07. És megint csak egy, Hárai azonnal egy emberelőny után, 6-5!

16:06. És megint közte kettő, Murikisz centerből… 6-4!

16:05. Végre egy magyar gól! Hosnyánszky távolról, emberelőnyből, de finoman szólva sem volt gördülékeny a támadásunk, 5-4!

16:03. Hihetetlen! Kettővel vezetnek a görögök, Gunasz volt eredményes ötméteresből, 5-3!

16:00. Már vezetnek is a görögök… Geniduniasz a gólszerző, 4-3!

15:59. Hosszú idő után újra gól, de sajnos görög, Vlachopulsz egyenlített egy megúszást követően, 3-3!

15:52. NŐI TŐR

Mohamed Aida bejutott a legjobb 16 közé a riói olimpia szerdai női tőrversenyében, míg Knapek Edina kiesett.

""

Mohamed a kolumbiai Saskia Loretta van Erven Garciával vívott első pástra lépése alkalmával, és szoros asszóban 15-12-re győzött.

Knapeknek erősebb ellenfél jutott a kínai Liu Jong-si személyében, akitől 15-9-re kapott ki.

Mohamed a nyolcaddöntőben az orosz Inna Gyeriglazovával vagy a brazil Ana Beatriz Bulcaóval mérkőzik.

2. NEGYED (1-1)

15:24. Újra nálunk az előny, Erdélyi is emberelőnyből lptt gólt, 2-3!

15:40. Egy kettős emberelőnyt vált gólra a görög csapat, Gunasz lőtte a gólt, 2-2!

1. NEGYED (1-2)

15:35. Máris nálunk az előny, Hárai Balázs fejezett be gyorsan egy emberelőnyt, 1-2!

15:33. Mi is emberelőnyből szerzünk gólt, Zalánki Gergő védhetetlenül bombázott a görög kapuba, 1-1!

15:30. Mohamed Aida győzelemmel kezdett, máris a legjobb 16 között

15:30 Közben megkezdte harmadik meccsét a magyar férfi vízilabda-válogatott is, a görögök vezetnek egy előnyös találattal 1-0-ra, Vlachopulosz lőtte  gólt, 1-0!

15:21. Páston Mohamed Aida, hamarosan beszámolunk a végeredményről