23:27. A német válogatott 2–0-ra legyőzte Nigériát a riói olimpia férfi labdarúgótornájának elődöntőjében, így augusztus 20-án a házigazda Brazíliával mérkőzhetnek a döntőben.
23:23. Kormos Villő a toronyugrók szerdai selejtezőjében 27. helyen végzett, így nem jutott elődöntőbe a riói olimpián.
A műugróversenyek egyetlen magyar érdekeltje öt ugrására összesen 227,70 pontot kapott, így közel 52 ponttal maradt el a 18., utolsó elődöntős helyen végzett versenyző eredményétől.
22:40. Bronzéremért mehetnek a pólós lányok!
4. NEGYED (2-2)
Keszthelyi góljával 10-14 a végeredmény, jöhet a bronzmeccs!
Sok kihagyott helyzet után Czigány lő gólt, de Steffen tarthatatlan, negyedik góljával 9-14!
Neushul lőtt gólt, sajnos eldőlni látszik a meccs, 8-13!
3. NEGYED (3-4)
Kisteleki hoz minket közelebb emberelőnyből, 8-12!
Keszthelyi és Craig is előnyből szerez gólt, 7-12!
Steffens gólja után kezd eldőlni, 6-11!
Neushul lőtt középről üresen, 6-10!
Gyors gólváltás, Keszthelyi góljára Steffens reagált azonnal, 6-9!
2. NEGYED (3-5)
Gilchrist gólja után megint négy, de Keszthelyi gyorsan lerendez egy fórt, 5-8!
Bujkához került egy blokkról lepattanó lövés, centerből lő gólt, 4-7
Megint le kellene írni az eggyel lentebbi sort… 3-7
Megint egy kihasznált előny, Musselman góljával 3-6!
Mathewson előnyből, 3-5
Fattal góljával már 2-4, de Bujka előnyből lő gólt, 3-4!
1 NEGYED (2-3)
Maggie Steffens emberelőnyből lőtt góljával 2-3!
Seidemann távoli góljával 2-2!
Vezetünk! Kisteleki Hanna emberelőnyből, 2-1!
Kasó Orsolya a csapatban ragadt és egyelőre remekül véd!
Az amerikaiak emberelőnyből szereztek gólt, de Garda Kriszta hamar egyenlíteni tudott!
21:27. Máris kezdődik az este főprogramja, a magyar női vízilabda-válogatott az Egyesült Államok ellen a döntőért meccsel
21:06. A brazil focicsapat már a döntőben, hatot! lőttek
19:46. A kenyai Conseslus Kipruto nyerte meg a férfi 3000 méteres akadályfutást a riói olimpia szerdai versenynapján.
A 21 éves atléta az utolsó 200 méteren már akkora előnyre tett szert, hogy ünnepelni kezdett, és integetett a közönségnek. A kenyaiak az 1984-es játékok óta minden olimpián megnyerték ezt a számot.
A második helyen beérő Evan Jager az első amerikai érmet szerezte a távon 1984 óta, a harmadik pedig a kétszeres olimpiai bajnok, címvédőként indult kenyai Ezekiel Kemboi lett.
Eredmény:
Férfi 3000 méter akadály, olimpiai bajnok: Conseslus Kipruto (Kenya) 8:03.28 p
2. Evan Jager (Egyesült Államok) 8:04.28
3. Ezekiel Kemboi (Kenya) 8:08.47
18:45. Elsőként az olasz válogatott jutott a döntőbe a Rio de Janeiró-i olimpia női vízilabdatornáján.
Az oroszokat verő itáliai együttes 4-4-es állást követően négyszer volt eredményes, miközben egy gólt sem kapott.
A mezőny legeredményesebb játékosa az olasz Arianna Garibotti volt, aki öt gólt dobott.
Női vízilabdatorna, elődöntő:
Olaszország-Oroszország 12-9 (2-2, 4-2, 2-0, 4-5)
Később:
Magyarország-Egyesült Államok 21.30 (16.30)
Az 5-8. helyért:
Ausztrália-Brazília 11-4 (2-1, 3-1, 4-1, 2-1)
Később:
Spanyolország-Kína 20.10 (15.10)
18:30. Imre Géza, a riói olimpián egyéniben ezüst-, csapatban pedig bronzérmes párbajtőrvívó hazaérkezése után úgy nyilatkozott, valószínűleg nem hagyja abba a versenyzést.
A Bp. Honvéd 41 éves klasszisa ezt szerdán délután, a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren megtartott sajtótájékoztatón jelentette ki, de hozzátette: a végső döntést még többekkel, például a klubvezetőséggel is meg kell beszélnie.
"Ne sajnáljanak engem, jó életem van, boldog vagyok, igyekszem kiélvezni az ezüstérem szépségét" – felelte arra az elmúlt egy hétben sokszor feltett kérdésre, nem nyomasztja-e, hogy dél-koreai ellenfelével szemben 14-10-es vezetésről maradt alul az egyéni döntőben.
Elismerte, időnként még gondol arra, hogy mindössze egy találatra volt az olimpiai aranyéremtől, de biztos benne, hogy nem fog egész életében ezen rágódni.
"Ha egy évvel ezelőtt azt mondja valaki, hogy Rióban ezüst- és bronzérmes leszek, azonnal beleegyeztem volna ebbe az eredménybe. Ahhoz képest, hogy csapatban csak hatalmas hajrával sikerült kiharcolnunk az olimpiai részvételt, végül elég jól teljesítettünk" – vélekedett Imre Géza.
Csampa Zsolt, a Magyar Vívó Szövetség (MVSZ) elnöke kifejtette: nem lepődött meg a magyar vívók jó szereplésén, vagyis hogy 44 évvel München után sikerült ismét ilyen eredményesen szerepelniük, s két arany-, egy ezüst- és egy bronzérmet nyerniük.
Az elnök először a családtagoknak, barátoknak köszönte meg a segítséget, amit a versenyzőknek nyújtottak a felkészülés során, majd a magyar kormánynak azt a támogatást, amelyet az olimpiai kvalifikáció során biztosított ahhoz, hogy a vívóválogatott tagjai – a férfi párbajtőrözők kivételével, akik itthon készültek – külföldön edzőtáborozhattak.
Udvarhelyi Gábor szövetségi kapitány arról beszélt, hogy a Rióban elért siker az egész magyar vívásé, a sportágban tapasztalt összefogásé.
"A versenyzők maximális sportszerűséggel és fegyelemmel csinálták végig az olimpiát, ez a forrása a sikernek" – jelentette ki a kapitány, aki szerint azok a vívók is fantasztikusan teljesítettek, akik nem nyertek érmet. "Szívből remélem, hogy ez a folyamat Tokióig folytatódik" – zárta mondandóját.
Dancsházy-Nagy Tamás fegyvernemi vezetőedző, egyben Imre Géza, Boczkó Gábor és Somfai Péter mestere elmondása szerint boldog és nagyon elégedett a tanítványaival.
"Nagyszerűen teljesítettek, fantasztikus élmény volt közelről végigélni azt, amit a fiúk Rióban összevívtak a páston" – közölte, majd utalt arra, hogy mindannyian honvédosok, s a klubvezetésnek is köszönetet mondott a felkészülés során nyújtott támogatásért.
Boczkó Gábor kifejtette, nem neheztel Imre Gézára azért, mert az egyéni versenyben elütötte őt a továbbjutástól, s elismerte, hogy kettejük csatájában a jobbik győzött. A 39 éves vívó a jövőjét illetően csak annyit mondott, az idei országos bajnokságon még biztosan elindul, s ott szeretne visszavágni Imre Gézának. Elismerte, hogy a csapatversenyben már nem úgy ment neki a vívás, ahogyan szerette volna, majd gratulált a helyére beállt Somfai Péternek.
A bronzmeccsen tartalékból főszereplővé vált Somfai nem lepődött meg azon, amikor becserélték, mivel bevallása szerint az egész edzőtáborozás alatt arra a pillanatra készült. "Igyekeztem teljesen kizárni a külvilágot, s csak a következő találatra koncentrálni" – mondta, majd azt hangsúlyozta, hogy a bronzérem megszerzése igazi csapatmunka volt.
A szerdán délután érkezett párbajtőrözőket – akik többek között úszók, cselgáncsozók, sportlövők, atléták és tornászok társaságában tértek haza – több száz fős tömeg várta a repülőtéren. A legnépszerűbb olimpikon Imre Géza volt, akinek a fogadására összegyűlt fiatal rajongók a közös fotózás mellett még a magyar labdarúgó-válogatott indulóját, a "Az éjjel soha nem érhet véget" kezdetű dalt is elénekelték.
16:40. A K-1 500 méteren címvédésre készülő Kozák Danuta az előfutam után a középfutamot is megnyerte szerdán, azaz magabiztosan, legjobb idővel jutott a döntőbe a riói olimpián.
Az UTE 29 éves kajakosa, aki a Szabó Gabriellával aratott keddi diadal után immár háromszoros olimpiai bajnok, második pályáján is favorithoz méltó versenyzéssel győzött.
Biztos továbbjutást az első két hely ért, a nyolcas döntő a három futam további két legjobb időt elérő kajakosával egészült ki.
A szerdai program utolsó magyarjaként Kozák az 5-ös pályáról vágott neki a versenynek. Akárcsak az előfutamban, ezúttal is gyorsan az élre állt és a táv feléhez érkezve közel egy hajóhosszal vezetett. Ezt a különbséget végig megtartotta, s könnyed futamgyőzelemmel biztosította a helyét a fináléban.
Kozák a futamot követően nem nyilatkozott.
A csütörtöki magyar program:
14.08 (9.08): férfi K-2 1000 m A döntő (Hufnágel Tibor, Ceiner Benjámin)
14.16 (9.16): férfi C-1 200 m B döntő (Hajdu Jonatán)
14.47 (9.47): férfi K-2 200 m A döntő (Molnár Péter, Tótka Sándor)
15.11 (10.11): női K-1 500 m A döntő (Kozák Danuta)
16:34. A Tótka Sándor, Molnár Péter kajakos duó megnyerte a 200 méter szerdai második középfutamát, így bejutott a szám döntőjébe a riói olimpián
A Tótka Sándor, Molnár Péter kajakos duó megnyerte a 200 méter szerdai második középfutamát, így bejutott a szám döntőjébe a riói olimpián.
A világbajnoki címvédő kettős a válogatót megnyerő, de utóbb doppinggyanú miatt az utazók közül kizárt Horváth Bence és Szomolányi Máté helyett jutott az utolsó pillanatban indulási joghoz. A magyar egység tökéletesen kapta el a rajtot, s néhány tempót követően komoly előnyre tett szert. Végül a 200 méteres távon ritkán látható fölénnyel, könnyedén, közel négy tizedmásodperces előnnyel utasította maga mögé a mezőnyt.
“Jó a hangulatunk, egyáltalán nem vagyunk ráfeszülve az olimpiára” – mondta az MTI-nek Tótka. “Huszonkét éve ültem először hajóba, s az volt az első számú célom, hogy egyszer egy olimpián részt vehessek. Most ez megtörtént, s minden egyes nap azért ülök bele a hajóba, mert én ezt szeretem, ez az életem” – nyilatkozta felszabadultan Molnár. “Minden egyes húzást élvezek, minden lélegzetvétel öröm, nagyon jól érezzük magunkat” – tette hozzá a kajakos.
Megjegyezték, az előfutamot meg akarták nyerni – igaz, a tavalyi vb első öt helyezettjéből négy az ő futamukban volt -, de miután ez nem sikerült, úgy voltak vele, hogy legalább mehetnek még egyet. Molnár megjegyezte, az előfutamba pici hiba csúszott, de a középfutamban mutatott teljesítményüknél nem kívánhatnak jobbat. “Annyira élvezzük a versenyzést, és örülünk, hogy az olimpián még egy futamot mehetünk, hogy ezt is élvezettel tettük. “ – mondta Tótka. “Nagyon várjuk már a holnapi futamot, teher nincs rajtunk, mivel a kényszerszünetünk miatt, ha lehet így fogalmazni, mi ezt az utat ajándéknak tekintjük.
Mi már azzal elégedettek vagyunk, hogy a döntőbe jutottunk, nincs nyomás rajtunk” – tette hozzá Tótka, aki szerint hat, közte a magyar hajó is aranyesélyes a fináléban.
Az első három hely ért továbbjutást a legjobb nyolc közé. Az éremcsatát ebben a számban is csütörtökön rendezik.
16:12. Hajdu Jonatán a B döntőben
A kenu egyesek 200 méteres versenyében érdekelt Hajdu Jonatán negyedikként zárt szerdai középfutamában, s így a B döntőben fejezi majd be szereplését a riói olimpián.
A Dunaferr 20 éves ifjúsági világbajnoka grúz, azeri és ukrán riválisa mögött érkezett be második pályáján, s mivel csak az első kettő jutott biztosan a nyolc közé, s a magyar időeredménye sem volt elegendő, a B fináléba került.
Az A és B döntőt csütörtökön rendezik.
“Belülről teljesen jónak éreztem, amit tudtam, amit otthon gyakoroltam, azt itt is megcsináltam” – mondta Hajdu, hozzátéve, hogy nem igazán kedveli a szembeszeles pályát. “Otthon is tudtuk, ha ilyen lesz, akkor kicsit rosszabbul fog sikerülni a pályám. Az előfutamban kicsit szélcsend, és hátszél volt, látszott, hogy jól sikerült. Ebben a pályában most ennyi volt” – nyilatkozta Hajdu, aki kicsit csalódott, hogy lemaradt az A döntőről, de a B-ben győzni szeretne.
15:50. Döntőben a férfi kajak kettes!
A magyar hajó az első középfutamban az 5-ös pályán várta a rajtot a Rodrigo de Freitas Lagunára épített pályán, ahol ekkor már 30 Celsius fok felett járt a hőmérséklet. Az ausztrál egység óriási lendülettel lőtt ki a startból, a magyar hajó pedig a táv felénél a második helyen állt, de ekkor még mind az öt kettős eséllyel pályázott a továbbjutásra. 250 méterrel a cél előtt lassulni látszottak a magyarok, de még volt annyi erejük, hogy az ausztrálok és az olaszok mögött “behúzzák” a harmadik helyet.
“Belülről is nagyon keménynek tűnt – mondta Hufnágel még tíz perccel a futam után is lihegve arra reagálva, hogy kívülről erősnek látszott a futamuk. – Azt érzékeltem, hogy három hajó kilógott a mezőnyből, az ausztrál az olasz és a miénk, azt tudtam, hogy az iramot tudjuk majd tartani, akár a végén még robbantani is képesek leszünk. Gondoltam, hogy a továbbjutással nem lesz gond, csak hát fájt.” Azt ugyanakkor – mint kérdésre elárulta – nem érezte, hogy 750-nél az ukránok felzárkóztak rájuk. “Semmit nem érzékeltem ebből, de amúgy is a felépített pályánkat mentük, a tervezettnek megfelelően 800-nál még megindítottuk a hajót”- tette hozzá. Ceiner Benjámin azt mondta, hogy a döntőben tudna még ennél picivel keményebben is evezni, de már a középfutam sem volt egyszerű. “Ez olimpia, itt nincs könnyű sorsolás. Itt minden futam nehéz és mindig közel száz százalékot kell hozni” – hangsúlyozta.
A nyolcas finálét csütörtökön rendezik. Férfi K-2 1000 méteren Magyarország az ötkarikás címvédő, miután Londonban a Dombi Rudolf, Kökény Roland duó győzött.
A Tótka Sándor, Molnár Péter kajakos duó a második helyen végzett a 200 méter szerdai első előfutamában, így a középfutamba jutott a riói olimpián.
A világbajnoki címvédő kettős, amely a válogatót megnyerő, de utóbb doppinggyanú miatt az utazók közül kizárt Horváth Bence és Szomolányi Máté helyett jutott az utolsó pillanatban indulási joghoz, jól versenyzett, s csak a spanyol párostól kapott ki.
A magyar egység középről, azaz az 5-ös pályáról rajtolhatott, a startot a britek kapták el a legjobban, de a magyar hajó kiváló tempóban haladt előre. Az utolsó 50 méteren a spanyolok aztán robbantottak egy nagyot, s meg is nyerték a futamot, 0.277 ezreddel megelőzve a magyarokat.
A futamgyőzelem egyenes ági döntőbe jutást ért, az éremcsatát ebben a számban is csütörtökön rendezik.