PERCRŐL PERCRE:
03:50.
Bolt duplázott, immár nyolcszoros olimpiai bajnok!
03:25. Oroszország őrületes csatában, hosszabbítás után 38-37-re legyőzte a kétszeres címvédő Norvégia női kézicsapatát, ezzel döntőbe jutott az olimpián.
A norvégok a rendes játékidő utolsó másodperceiben egyenlítettek 31-31-re, és megvolt ugyanerre a lehetőségük a kétszer öt perces ráadásban is, de Camilla Herrem ejtése után centikkel a kapufa mellett suhant el a labda, így Nora Mörk 14 gólja ellenére is kiestek.
Női kézilabdatorna, elődöntő:
Norvégia-Oroszország 37-38 – hosszabbítás után
Korábbról: Hollandia-Franciaország 23-24.
A szombati döntőben: Franciaország-Oroszország.
02:20. Az Egyesült Államok világbajnok női röplabda-válogatottja nem jutott be a döntőbe a Rio de Janeiró-i olimpián. Szerb-kínai döntőt rendeznek.
Az amerikaiak nagy csatában kaptak ki Szerbia csapatától, az ötödik játszmában csak a minimális két pont különbség döntött. Korábban Szerbia, Szerbia-Montenegró, illetve Jugoszlávia női válogatottja sem tudott négy közé kerülni az olimpiai röplabdatornán. Az amerikaiak Londonban és Pekingben is ezüstérmesek voltak.
Röplabda, női elődöntő:
Szerbia-Egyesült Államok 3-2 (-20, 17, 21, -16, 13)
Kína-Hollandia 3-1 (25, -23, 27, 23)
23:20.
Hatalmas megtiszteltetés érte Gyurtát Rióban!
22:55. Demeter Bence 16., Marosi Ádám pedig 24. helyen áll a csütörtöki vívás után az öttusázók versenyében a riói olimpián.
Demeter, a Volán Fehérvár 26 éves öttusázója 19 ellenfelét győzte le és 16-tól kapott ki, míg a Londonban négy éve bronzérmes, 2009-ben egyéni világbajnok honvédos Marosi pont fordítva teljesített, 16 asszót nyert meg és 19-et vesztett el. Az élen álló Aleszandr Leszun nagyszerűen vívott, 28 győzelmet aratott. Demeter 54 pontra van tőle lemaradva, ami ugyanennyi másodperces hátránynak felelne meg a lövészettel kombinált futás rajtjánál. Marosi 72 pont lemaradást szedett össze az orosszal szemben.
Az olimpiai öttusaversenyeket a korábbiaktól eltérően bonyolítják le. Az első napon rendezték a hagyományos körvívást vagy más néven rangsoroló vívást mindkét nem számára, majd pénteken a női, szombaton pedig a férfi verseny következik a megszokott számokkal, de ekkor már csak bónuszvívás lesz az első napi sorrend alapján. Az utolsó kezd az utolsó előttivel és a győztes maradhat a páston. Az éremosztó program mindkét napon magyar idő szerint 17 órakor kezdődik.
22:40. Szerbia mérkőzik Horvátországgal a férfi vízilabdatorna szombati döntőjében, miután 10-8-ra legyőzte a londoni ezüstérmes Olaszországot a csütörtök esti, második elődöntőben. Magyarország a görögökkel csap össze szombaton az ötödik helyért.
Férfi vízilabdatorna, elődöntő, végeredmények:
Szerbia-Olaszország 10-8
Horvátország-Montenegró 12-8
A döntőben: Szerbia-Horvátország, szombat 22:50
Bronzmeccs: Olaszország-Montenegró, szombat 18:00
Az 5-8. helyért:
Magyarország-Brazília 13-4
Görögország-Spanyolország 9-7
Az 5. helyért: Magyarország-Görögország, szombat 21:30
A 7. helyért: Brazília-Spanyolország, szombat 16:40
22:15.
Elfoglalta trónját a félnehézsúly királya
21:30.
Németh Zsanett elbukott a bronzmeccs kapujában
20:09.
A 15. helyen áll világbajnokunk a vívás után
19:10. Minden idők legjobb magyar férfi olimpiai eredményét érte el triatlonban ifj. Faldum Gábor azzal, hogy 20. lett a riói játékok csütörtöki versenynapján. A másik magyar induló, Tóth Tamás a 33. helyen végzett.
A bajai versenyző 1:48:20 óra alatt ért célba, míg budaörsi honfitársa 1:50:02 órás idővel teljesítette a versenyt. Ezt megelőzően a 2000-es sydneyi játékokon Kuttor Csaba által elért 30. hely volt a legjobb magyar férfi szereplés olimpián ebben a sportágban. A legjobb női szerepléstől sem maradt el sokkal a 28 éves ifj. Faldum, ugyanis Edöcsény Nóra – szintén Sydneyben – 19. volt.
A 1,5 kilométer úszásból, 40 kilométer kerékpározásból és 10 kilométer futásból álló viadalon a győzelmet címvédőként a brit Alistair Brownlee szerezte meg 1:45:01 órás idővel, testvérét, Jonathan Brownlee-t hat másodperccel előzte meg, míg a harmadik dél-afrikai Henri Schoemant 42-vel. Alistair Brownlee lett az olimpián 2000 óta szereplő sportág első kétszeres bajnoka. Négy éve szintén testvérével állhatott a dobogón, de akkor az öccse harmadik lett.
Az első szám után a bringázást az élen egy tízfős csoport kezdte meg, amely előnyét folyamatosan növelte az üldözőkkel szemben a 40 kilométer során, így egyértelművé vált, hogy innen kerül ki a győztes, mert a tagjai a futásra közel másfél perces előnyt szereztek. A két magyar a második, legnagyobb bolyban tekert, amely az utolsó kilométereken kettészakadt, Faldum az elsőben maradt, Tóth viszont a másodikban volt.
A zárószám elején a Brownlee fivérek mindenkit leráztak magukról, majd féltáv után Alistair tudott meglépni testvérétől. Faldum a 16. pozícióban vágott neki a futásnak, kissé lassabb tempóban kezdett, így visszaesett a 23. helyre, de aztán apránként feljebb tört, 2,5 kilométerre a céltól már 18. volt, végül pedig huszadikként ért célba. Tóth futásban szinte végig a 33. helyen haladt.
Triatlon, férfiak, olimpiai bajnok:
Alistair Brownlee (Nagy-Britannia) 1:45:01 óra
2. Jonathan Brownlee (Nagy-Britannia) 1:45:07
3. Henri Schoeman (Dél-afrikai Köztársaság) 1:45:43
…20. IFJ. FALDUM GÁBOR 1:48:20
…33. TÓTH TAMÁS 1:50:02
19:05. Németh Zsanett kazah legyőzője fináléba jutott, így a 75 kilós magyar versenyző a vigaszágon folytathatja a küzdelmeket, a 63 kilogrammos Sastin Marianna ugyanakkor kiesett a riói olimpia birkózóversenyeinek csütörtöki napján.
Az idén U23-as Európa-bajnok Németh a nyolcaddöntőben technikai tussal kapott ki a 38 éves Guzel Manyurovától, aki később egy kameruni birkózót győzött le a nyolc között, az elődöntőben pedig 8-1-es hátrányról úgy nyert, hogy az utolsó pillanatokban tust ért el az orosz Jekatyerina Bukina ellen, így fináléba került, a magyart pedig a vigaszágra segítette.
Németh Zsanett a magyar idő szerint 21 órakor kezdődő programban a kameruni Annabelle Laure Alival mérkőzik, s ha nyer, a bronzéremért léphet majd szőnyegre.
A 2013-as világbajnok, kétszeres vb-ezüstérmes Sastin Mariannát a selejtezőjében győzte le az orosz Inna Trazsukova, aki szintén elverekedte magát a négy közé, ám ott sima vereséget szenvedett, így kiesett a magyar klasszis, aki ezáltal harmadik olimpiájáról is érem nélkül távozik.
17:40.
Az ötödik helyért játszhat a férfi pólóválogatott
16:55. Szabó Barbara a selejtezőszinttől messze elmaradva búcsúzott magasugrásban a riói olimpia csütörtöki versenynapján.
Az ugrók délelőtti selejtezőjében 1,94 métert kellett teljesíteni a fináléba kerülésért, ami Szabó egyéni csúcsával egyezik meg, s négy centivel több a magyar sportoló idei legjobb eredményénél, azaz bravúrra lett volna szüksége.
Az UTE 26 éves atlétája a júliusi Európa-bajnokságon kifejezetten jól ugrott, 11. lett. Akkor a selejtezőben 1,90-ig jutott, ezúttal azonban messze elmaradt ettől.
Az 1,80 méteres kezdőmagasságon ugyan még másodikra átjutott, az 1,83-at azonban már nem tudta teljesíteni, így nagyon korán véget ért számára a verseny.
A 35 induló közül 14-en ugrották meg a kvalifikációs szintet, míg Szabó – négyes holtversenyben – 32. lett.
Az idén U23-as Európa-bajnok Németh Zsanett az ötkarikás ezüst- és bronzérmes Guzel Manyurova ellen kezdte meg szereplését, s kevesebb mint két és fél perc alatt 12-2-es vereséget szenvedett.
Németh akkor küzdhet tovább a vigaszágon, ha a kazah döntőbe jut.
16:10.
Rio 2016: Magyarország a 12. az éremtáblázaton!
15:33. Kikapott Sastin Marianna!
15:16. Ott a hetedik magyar arany, Kozák Danuta egyesben is olimpiai bajnok!
14:49. A negyedik helyen zárt a Molnár Péter, Tótka Sándor összetételű kajak páros 200 méteren, mindössze három századdal maradtak le a dobogóról!
14:18. Hajdu Jonatán második lett a kenusok 200 méteres B-döntőjében, mindössze 51 ezreddel maradt le a szlovák Martin Fuksa mögött, így összesítésben a 10. lett. Az olimpiai bajnok ebben a számban az ukrán Jurij Cseban lett, aki így megvédte címét. Az azeri Demjanyenko lett a második, a brazil Dos Santosé a bronz!
14:12. A német kettős nyerte a férfi kajak párosok 1000 méteres döntőjét a szerbek és Ausztrália előtt, a Hufnágel Tibor-Ceiner Benjámin páros a hetedik helyen futott be