Rio 2016: Magyarország a tizedik az éremtáblázaton!

03:59.

Bréking: Márton Anita olimpai bronzérmes súlylökésben!

""

03:50. 50 gyorson az amerikai Anthony Ervin nyerte a döntőt 21,40 mp.-cel, minimális különbséggel, egy századdal a francia Florent Manaudou előtt. A bronzot a szintén amerikai Nathan Adrian gyűjtötte be.

03:44.

Elcsenték Hosszú negyedik aranyát, Cseh-ezüst, Kapás-bronz!

""

23:40. Nadal-Del Potro, és Murray-Nisikori elődöntőket rendeznek majd a Rio de Janeiró-i olimpia férfi tenisztornáján.

""

Peking olimpiai bajnoka, a harmadik helyen kiemelt Nadal a brazil Thomaz Belluccit, a negyedikként rangsorolt japán Nisikori pedig a francia Gael Monfilst győzte le egyaránt három szettben.

Egyedül Del Potro tudott játszmaveszteség nélkül továbblépni, de az argentinnak sem volt egyszerű dolga a spanyol Roberto Bautista-Aguttal.

Férfi egyes, negyeddöntő:
Nadal (spanyol, 3.)-Bellucci (brazil) 2:6, 6:4, 6:2
Nisikori (japán, 4.)-Monfils (francia, 6.) 7:6, (7-4), 4:6, 7:6 (8-6)
Del Potro (argentin)-Bautista (spanyol, 10.) 7:5, 7:6 (7-4)
Murray (brit, 2.)-Johnson (amerikai, 12.) 6:0, 4:6, 7:6 (7-2)

Az elődöntőben: Nadal-Del Potro és Murray-Nisikori.

23:31. A szörfös Cholnoky Sára 23., míg Gádorfalvi Áron 25. helyen végzett a riói olimpia vitorlásversenyein.

A hatodik olimpiáján induló Gádorfalvi pénteken a 27., a 24. és a 23. helyen ért célba a 36 fős mezőnyben. Az olimpiai újonc Cholnoky egyszer 25. lett, kétszer pedig limitidőn túl haladt át a célvonalon, így 27. helyre rangsorolták.

A 12 futam után az első tíz-tíz száll majd vízre a dupla szorzós éremversenyben vasárnap.

Laser Radialban a 18 éves Érdi Mária ismét a mezőny első felében vitorlázott, 11., majd 18. lett, ezzel a 16. összesítésben nyolc futam után. Vadnai Benjamin a 32. helyen áll, pénteken 30. és 39. helyen futott be.

Laser Radialban és Laser Standardben szombat lesz az utolsó előtti nap, a tíz futam után hétfőn rendezik az éremversenyt. A harmadik helyen álló finndingis Berecz Zsomborra szombaton szintén két futam vár.

23:02. A címvédő norvég női kézicsapat rendkívül magabiztos, 28-19-es győzelmet aratott Montenegró felett péntek este Rióban, a londoni olimpiai döntő "visszavágóján", ezzel negyeddöntős.

""

Montenegró viszont nem jut tovább a csoportkörből. A mezőny legeredményesebbje Nora Mörk volt hat találattal.

21:17. Helebrandt Máté egyéni csúccsal a 28. helyen végzett szombaton 20 kilométeres gyaloglásban a riói olimpián. A 27 éves atléta 1:22:31 órával ért célba a 70 induló között.

A nyíregyházi versenyző az első kilométereken még a mezőny második felében gyalogolt, majd fokozatosan jött előre, 10 kilométernél a 41., 16-nál a 35. volt, s még az utolsó kilométereken is tudott javítani.

A számban kettős kínai győzelem született, az aranyérmet a Londonban harmadik, a tavalyi vb-n második Csen Vang szerezte meg.

Férfi 20 km gyaloglás, végeredmény:
1. Csen Vang (Kína) 1:19:14 óra
2. Caj Ce-lin (Kína) 1:19:26
3. Dane Bird-Smith (Ausztrália) 1:19:37
…28. HELEBRANDT MÁTÉ (MAGYARORSZÁG) 1:22:31

21:10. Nem jutott a szombati döntőbe a pénteki úszó előfutamból a magyar 4×100 méteres férfi vegyesváltó a riói olimpián.

A Balog Gábor, Gyurta Dániel, Pulai Bence, Bohus Richárd összeállítású négyes 3:33.89 perccel kilencedik lett, s mindössze 22 századdal maradt le a nyolcas fináléról.

"Nem az idő érdekelt minket, hanem hogy bekerüljünk a döntőbe, nem sikerült. Azt gondolom, mind a négyünk nevében mondhatom azt, hogy kiadtuk magunkból a maximumot, de most ez nem volt elég a világon a legjobb nyolc közé kerülni" – értékelt a staféta nevében a 200 méter mellen Londonban olimpiai bajnok Gyurta Dániel.

Ez azt jelenti, hogy az úszóversenyek zárónapján egyetlen magyar sem lesz érdekelt.

20:49. Gyurta Gergely és Rasovszky Kristóf sem jutott be az 1500 méteres gyorsúszás szombati döntőjébe a pénteki előfutamokból a riói olimpián.

A 400 méter vegyesen 11. Gyurta Gergely a leghosszabb medencés úszószámban 15:06.24 perccel a 19. időt érte el. A 19 éves Rasovszky 15:29.36 perc alatt ért célba, ezzel 35. lett.

"Ez szörnyen sikerült, az első négyszáz után egyszerűen nem tudtam úszni. Nagyon rosszul esett, talán az alig egy hónappal ezelőtti tíz kilométert követően nem sikerült az átállás. Gyakorlatilag ez egy tíz kilométeres iram elejének felelt meg" – mondta Rasovszky arra utalva, hogy júliusban aranyérmes lett a nyíltvízi úszók junior világbajnokságán 10 kilométeren.

""

19:30. Molnár Flóra nem jutott elődöntőbe a női 50 méter gyors pénteki előfutamaiból a riói olimpián.

A mindössze 18 éves úszó 25.07 másodperccel a 25. időt érte el.

"Nagyon élveztem, fantasztikus érzés volt úszni a nagyokkal. Az időm egy picit lehetett volna jobb, de meg vagyok elégedve, nem sokkal, egy tizeddel maradtam el a legjobb időmtől" – mondta Molnár.

18:32.

Harcsával csúnyán elbántak az olimpián!

17:41.

Kegyetlenül nagy világcsúcs női 10 ezer méteren!

17:21. A diszkoszvető Kővágó Zoltán bejutott a döntőbe a riói olimpia atlétikai versenyeinek pénteki nyitónapján.

Az athéni játékokon ezüstérmes nehézatléta a selejtezőben elsőre 58,83 métert, másodikra 63,34-et ért el, amely – bár elmaradt a 65,50-es szinttől – a kilencedik helyen finálét ért.

A diszkoszvetés döntőjét szombaton magyar idő szerint 15.50 órakor rendezik.

16:30. A +100 kilogrammos Bor Barna kikapott második mérkőzésén, ezzel befejezte szereplését a riói olimpia cselgáncstornáján.

""

A világbajnoki és háromszoros Európa-bajnoki ezüstérmes magyar dzsúdós a tunéziai Faicel Dzsaballah után a Pánamerikai Játékokon négyszer bronzérmes kubai Alex Garcia Mendozával szállt szembe, akit megvert eddigi két meccsükön. A harmadik csata egyetlen intéssel dőlt el, melyet Bor kapott.

Az Atomerőmű 29 éves dzsúdósa harmadik olimpiáján vett részt, 2008-ban Pekingben szintén helyezetlen, 2012-ben Londonban pedig hetedik volt.

Ezzel a magyar cselgáncsozók számára befejeződött az ötkarikás seregszemle, a magyarok egy ötödik (Ungvári Miklós, 73 kg) és három hetedik (Csernoviczki Éva, 48; Karakas Hedvig, 57 és Joó Abigél, 78) hellyel zártak.

15:51. Márton Anita bejutott a súlylökés döntőjébe a riói olimpián!

Az idei fedettpályás világbajnokságon és a szabadtéri Európa-bajnokságon is ezüstérmes versenyző elsőre túldobta a 18,50 méteres selejtezőszintet – igaz, csak egy centiméterrel. Így bejutott a női súlylökés olimpia döntőjébe.

A finálé magyar idő szerint szombaton 3 óra 5 perckor kezdődik.

15:35. Bor Barna megnyerte első mérkőzését, ezzel nyolcaddöntőbe jutott a Rio de Janeiró-i olimpia cselgáncstornáján.

""

A háromszoros Európa-bajnoki ezüstérmes magyar dzsúdós a vb-harmadik és tízszeres Afrika-bajnok tunéziai Faicel Dzsaballahhal találkozott az első körben, akit eddig háromszor legyőzött, kétszer pedig kikapott tőle. A hatodik meccset egy leszorításra kapott ipponnal Bor nyerte.

Az első két perc fogáskereséssel telt, de a 2011-ben világbajnoki ezüstérmes Bor volt az aktívabb, így Dzsaballahot megintette a mérkőzésvezető.

A folytatásban az Atomerőmű dzsúdósa befogta a 2013-ban vb-harmadik ellenfele karját, és földre vitte, amiért jukót kapott, majd egy akciót megkontrázva leszorította Dzsaballahot, így ipponnal ért véget az összecsapás.

“Bíztam magamban, és ez a legfontosabb. Szerencsére rá tudtam erőltetni ezt az előre menős taktikámat, és egyszerűen felőröltem” – értékelt a 29 éves magyar cselgáncsozó. Következő ellenfele a Pánamerikai Játékokon négyszer bronzérmes kubai Alex Garcia Mendoza lesz, akit megvert eddigi két meccsükön.

15:34. Zsivoczky-Farkas Györgyi és Krizsán Xénia is jól kezdett hétpróbában a riói olimpia atlétikai versenyeinek nyitónapján.

A 19 fős magyar atlétikai csapatból az Európa-bajnoki ötödik Zsivoczky-Farkas Györgyi mutatkozott be elsőként az Olimpiai Stadion kék rekortánján a hűvös, esős idővel induló pénteken. A létesítmény, amely a Botafogo labdarúgócsapatának otthona, 60 ezer néző befogadására alkalmas, ám délelőtt alig pár százan foglaltak helyet a lelátón.

Zsivoczky-Farkas Györgyi a 100 m gát első futamában remekül rajtolt, s elsőként ért célba, méghozzá 13.79 másodperces egyéni csúccsal (1008 pont).

Az Eb-4. Krizsán Xénia a harmadik, azaz második legerősebb futamban indult, amelynek rajtjára újra rákezdett az eső. A tavaly U23-as Európa-bajnok atléta 13.66 másodpercet futott – nem sokkal elmaradva 13.51-es legjobbjától -, ami 1029 pontot ért.

A számot a címvédő brit Jessica Ennis-Hill nyerte 12.84 mp-vel (1149 p). Krizsán 18., Zsivoczky-Farkas a 21. a 31 indulóból a 100 m gát után.

A hétpróbázókra még a magasugrás, a súlylökés és a 200 méter vár az első napon.

A magyarok közül pénteken még Márton Anita – a női súlylökők délelőtt selejteznek, majd magyar idő szerint vasárnap 3.05 órakor kezdődik a döntő -, a diszkoszvető Kővágó Zoltán, valamint a 20 kilométeres gyaloglásban, ahol szintén éremosztásra kerül sor, Helebrandt Máté lesz érdekelt.

""

15:13. Sidi Péter a 10., míg Szabián Norbert a 42. lett a kisöbű szabadpuska fekvő számban a riói olimpia pénteki versenynapján

""

A világ- és többszörös Európa-bajnok Sidi 623,3, míg az Európa-bajnoki ötödik Szabián 617,3 körrel zárta a 60 lövéses alapversenyt. A nyolcas döntőhöz legalább 624,8 körre volt szükség.

A hétfőn légpuskában ötödik Sidi Péternek még hátravan a legerősebb száma, a 3×40 lövéses összetett verseny vasárnap, ebben Péni István is szerepel majd. Szabián Norbertnek ez volt az egyetlen száma az olimpián.

14:53. A magyar vízilabda-válogatott három negyed után 13-5-re vezet japán ellen