A nemzeti csapatban két alkalommal szereplő, az MTK-val és a Dunaferr-rel bajnoki címet szerző labdarúgó 2009-ben távozott a Honvédtól, hogy aztán teljesen új életet kezdjen. Gyermekkori álmát megvalósítva egyenruhába bújt – magasrangú politikusokat védett, majd az autópályán teljesített szolgálatot.
"Sokan egy melírozott hajú huszonéves srácnak tartottak, meg akartam mutatni, hogy több lakozik bennem – mesélte Rabóczki, aki légiósként Svédországban, Dániában és Hollandiában állt a kapuban. – Úgy hagytam abba a focit 2009-ben, hogy pályafutásom utolsó három évében megcsömörlöttem a játéktól. Változtatni akartam. Végeztem a tanfolyamokat, s nemsokára a Köztársasági Őrezred tagja lettem. Kormányőrként dolgoztam 2011 első félévében is, amikor hazánk volt az Európai Unió soros elnöke. Öltönyben, fegyverrel védtem a politikusokat Brüsszelben, az Európai Parlament ülésein is."
A kapus elárulta, kollégái felismerték, de sohasem élvezett, s nem is várt előnyöket múltja miatt. 2012-ben váltott, s idén februárig motoros járőrként teljesített szolgálatot az M1-es autópálya Komárom és Győr közötti szakaszán. Focidrukkerekkel is találkozott.
"Huszonnégy órás műszakokban dolgoztunk, baleseteknél helyszíneltünk, sajnos többször halálos kimenetelűeknél is. Emellett a rutinmunkát végeztük, például igazoltattunk vagy sebességet mértünk. Egyszer egy húszfős ferencvárosi csoporttal akadt dolgom. A nevem a ruhámon volt, ők persze kiszúrták, először hitetlenkedtek, de végül meggyőztem őket, én vagyok az, aki többször is védett ellenük. Békében váltunk el, nem történt atrocitás" – mesélte mosolyogva Rabóczki, aki februárban döntött úgy, visszatér a sportpályára. A REAC iskolájában edz fiatal kapusokat, s újra a futballban képzeli el a jövőjét.
"Néha eszembe jut, hogy 35 évesen nyugodtan védhetnék még. A hosszú kihagyás után vissza már nem térek, de ebben a korban sok esélyem van még arra, hogy edző lehessek" – mondta a játékos, akinek egy hónapja született meg második gyermeke, Dominik.