Rendíthetetlen Juve, a sólyomszem miatt bánkódik a Roma – videós körkép

""

Paulo Dybala gondoskodott arról, hogy Andrea Pirlo távozása óta először szabadrúgásgólt ünnepelhessenek a Juve-drukkerek, majd az argentin még a szünet előtt kiosztott egy gólpasszt is (szögletből Bonuccinak).

A csereként beállt Simone Zaza egy remek Pogba-kiugratás után tette fölényessé a sikert a hajrá során.

A Verona 18 kör után még mindig nyeretlen a Serie A-ban.

A góltechnológia fosztotta meg a győzelemtől a szokás szerint ingatag védelmű Romát a Chievo otthonában, a 86. percben: Pepe egyenlítő találatánál (3-3) fordult elő először a liga történetében, hogy a "sólyomszem" befolyással volt a végeredményre.

A Lazio is csalódást keltett otthon a Carpi ellen, hát még a Milan, amely a San Siróban zakózott egy Giaccherini-gól miatt.

A Fiorentina Josip Ilicic szép duplájának köszönhetően simán bevette Palermót, és átmenetileg újra első a táblázaton.

Serie A, 18. forduló
Juventus-Verona 3-0 (Dybala 8., Bonucci 45., Zaza 82.)

Milan-Bologna 0-1 (Giaccherini 82.)

Chievo-Roma 3-3 (Paloschi 44., Dainelli 58., Pepe 86., ill. Umar 7., Florenzi 37., Iago Falqué 71.)

Palermo-Fiorentina 1-3 (Gilardino 77., ill. Ilicic 13., 43., Blaszczykowski 93.)

Lazio-Carpi 0-0
Sassuolo-Frosinone 2-2 (Defrel 22., Falcinelli 74., Dionisi 16., Ajeti 45.; kiállítva: Pellegrini 93., Sassuolo)

Korábbról: Udinese-Atalanta 2-1.
Később: Empoli-Inter, Napoli-Torino.
Kedden játszották: Genoa-Sampdoria 2-3.