Kézilabda

Rémálomszerű kezdés után négygólos győri vezetés az első félidőben

A női kézilabda Bajnokok Ligája első fordulójában, az Európai Kézilabda Szövetség által a "hét mérkőzésének" titulált találkozón az ötszörös BL-győztes Győr és a címvédő norvég Vipers Kristiansand együttese találkoztak egymással.

Ambros Martin csapatából hiányzott az átövő Estelle Nze Minko, illetve a három beállóból (Crina Pintea, Linn Blohm, Kari Brattset Dale) közül csak egy volt a keretbe nevezve, Pintea.

A norvég csapatból hiányzott sérülés miatt, Heidi Löke.

A mérkőzés első támadása a Győré volt, Anne Mette Hansen a kapufát találta el. A találkozó Oftedal góljával indult, de öt perc után Mörk, Knedlikova, valamint Dahl találataival a Vipers már 3-1-re vezetett.

A Győr játékában nagyon sok volt a pontatlanság, nyolc perc után 6-2 volt az állás a norvég csapat javára.

9:20-at mutatott az eredményjelző, amikor Ambros Martin kikérte első idejét. (2-6)

Az időkérést követően Oftedal lerohanás után szerezte önmaga, és a győri csapat harmadik gólját, amire Dahl válaszolt, így 3-7 volt az állás.

Pintea és Schatzl góljaival kettőre jött fel a Rába-parti együttes, amikor 13:20-nál állt az óra. (5-7) Ole Gustav Gjekstad is kikérte első idejét.

Negyedóra elteltével Pintea és Dahl találtak be, így maradt a két gólos külöbség. (6-8)

Schatzl Nadine góljával döntetlen volt az állás tíz perccel az első játékrész vége előtt. (9-9)

Kiegyenlített mérkőzés volt a várakozásoknak megfelelően, Lukács Viktória második találatával 11-11 volt az állás.

Öt perccel az első félidő vége előtt Oftedal góljával megszerezte ismét a Győr a vezetést, amelyet Schatzl kétgólosra növelt. (15-13)

Az utolsó öt percben tovább növelte előnyét a Rába-parti egyesület. Kristiansen találataival.

A szünetben Győri Audi Eto-Vipers 17-13

Borítókép: Facebook.com/ Győri Audi Eto KC