Tenisz

Rég nem látott menetelés után új bajnokot avattak Montreálban

Kép forrása: Getty Images

Alekszej Popyrin az utóbbi idők egyik legvalószínűtlenebb ATP Masters 1000-es bajnoki címét szerezte.

Az ausztrál a montreali döntőben a világranglista 6. helyén álló Andrej Rubljovot 18 tenyeres nyerőt szórva győzte le és szerezte meg élete első ATP 1000-es címét.

A kanadai Masters versenyre a világranglista 62. helyezettjeként érkezett. A 25 éves ausztrál pedig három Top 10-es ellenfelet is legyőzött a bajnoki címig vezető úton.

Megszakította a washingtoni bajnok Sebastian Korda nyolcmeccses győzelmi sorozatát. A második fordulóban pedig a világranglista 14. helyén álló Ben Sheltont is legyőzte.

„Ez a világot jelenti számomra, az évek során beletett kemény munkámért, az áldozatokért”mondta Popyrin, aki az első ausztrál Masters 1000-győztes azóta, hogy Lleyton Hewitt 21 évvel ezelőtt, 2003-ban Indian Wellsben győzni tudott.

„Nem csak én, hanem a családom, a barátnőm, a csapatom, mindenki körülöttem. Ők az egész életüket feláldozták értem, és hogy ezt megnyerhetem értük, az egyszerűen csodálatos.”

Popyrin a hatalmas adogatásainak, Rubljov második szervájának agresszív letámadása és hatalmas tenyeres nyerőinek köszönhetően 6-2, 6-4-re megnyerte a döntőt.

Popyrin három meccslabdát hárítva jutott túl a világranglista 10. helyén álló Grigor Dimitrov ellen a harmadik fordulóban. Ezt követően a negyeddöntőben legyőzte a 6. Hubert Hurkaczot, majd az elődöntőben Korda ellen nyert.

Ő a torna történetének második legalacsonyabban rangsorolt bajnoka, csak a svéd Mikael Pernfors előzi őt meg, aki a 95. helyen állt, amikor 1993-ban diadalmaskodni tudott.

Ő az első játékos, aki öt Top 20-as győzelmet aratott egy tornán Novak Djokovic 2022-es világbajnoki győzelme óta , és az első, akinek ez sikerült Holger Rune 2022-es Rolex Paris Masters-címe óta.