Német foci

Reagált az edző, miután játékosa a könnyeivel küszködött lecserélését követően

Kép forrása: Harry Langer/DeFodi Images via Getty Images

Az RB Leipzig a Bundesliga hatodik fordulójában 1-0-ra nyert Heidenheimben, a mérkőzés beszédtémáját viszont nem a győztes gól, hanem Xavi Simons cseréje szolgáltatta.

Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal kezdőjében vasárnap délután a lipcseiek megőrizték veretlenségüket a német élvonalban és – a Frankfurt döntetlenje miatt – a második helyre ugrottak.

A találkozó egyetlen gólját Openda szerezte az 59. percben, mégis inkább a 76. percben történtek maradnak meg a mérkőzést követőkben.

Az addigra sárga lapot kapó Xavi Simonst ugyanis lecserélte Marco Rose, a holland válogatott középpályás pedig könnyeivel küszködött a kispadon.

A 48 éves német tréner tiszta vizet öntött a pohárba.

„Xavi nagyon fontos játékos, de szinte végig a pályán volt az Eb-n, és felkészülés nélkül érkezett a csapathoz a bajnokság kezdete előtt. A szezonban is majdnem minden meccsen 90 percet játszott. Valakinek kímélnie kell őt” – mondta Rose.

Hozzátette, megérti a reakciót, de reagálnia kellett a Heidenheim rohamaira.

„Friss emberekre volt szükségünk, hogy ki tudjuk védekezni a hazai támadásokat és megőrizzük az előnyt. Ő egy ilyen ember, mindig a pályán akar lenni” – vélekedett az edző a holland válogatott játékosáról.

A Bundesliga aranyharca úgy tűnik idén végletekig kiélezett lesz, így Rosénak szüksége van minden játékosára.

Hat fordulót követően 14-14 ponttal áll a Bayern és a Leipzig, rögtön mögöttük pedig a szenzációs formában lévő Eintracht Frankfurt áll. Továbbá szintén „lőtávolban” lopakodik a Freiburg, Leverkusen, Dortmund trió.