Forma-1 / Motorsport

Räikkönen: most aztán nyernünk kell

""

Räikkönen már többször is felállhatott a dobogóra a visszatérő szezonjában, de az E20 potenciálja és a saját elvárásai többre késztetik:
Ha a szezon startja előtt kérdezed meg azt, hogy vajon boldog leszek-e a dobogós eredményekkel, akkor valószínűleg igent mondok, de most van pár jó eredményem, így többet akarok”- mondta a finn versenyző a Lotus F1 Team-nek adott interjúban. „Az utóbbi versenyeken az eredmények nem voltak olyan erősek, mint akartam. Remek helyeken végeztünk, de csalódott vagyok, hogy nem nyertünk még. Csak mindent össze kell raknunk, és biztos vagyok benne, hogy jön a győzelem. Mindig olyan jó érzés Silverstone-ba menni”- tért át a Brit Nagydíjra. „Ez egy remek hely a versenyzésre. Hosszú múltra tekintek vissza itt. Ez volt az igazi alapja a nemzetközi versenyzői karrierem kezdetének a Formula Renault-val 1999-ben és 2000-ben. Azóta mindig nagyon élvezem, ha Silverstone-ban versenyzek. Nem tudom, hogy miért; ott kell lennie ennek a nosztalgikus érzésnek, melyet minden alkalommal érzek, amikor elmegyek oda. Élvezni fogom a hétvégét, bármilyen legyen is az időjárás. Elég sokféle körülményt láttunk ott a múltban, és nem mindig jókat! Mindig fúj a szél, és esik is. A pályakörülmények gyorsan változnak, amitől még trükkösebb beállítani az autót. Ez része a mókás versenyzésnek Angliában; de legalább mindenki számára ugyanaz a helyzet.”

Természetesen Räikkönen is nagyon örülne neki, ha a csapat főhadiszállásának közelében szerezné meg az első győzelmet 2012-ben:
Nagyon jó érzés, ha nyersz Silverstone-ban. Mindent tökéletesen kell csinálnod. Nyertem ott a Formula Renault-val, majd a Ferrarival 2007-ben. Fantasztikus lenne ismét nyerni, különösen úgy, hogy a gyár az út végén van. Biztos vagyok benne, hogy fantasztikus ünnepséget tartanánk.”

""

Romain Grosjean: „Úgy gondolom, hogy Silverstone-ba magabiztosabban utazhatunk el. Megértettünk néhány dolgot az autóval kapcsolatban. Az egész hétvégén forró volt a hőmérséklet Valenciában, így képesek voltunk az autón dolgozni és elemezni az adatokat.”

Silverstone egy nagyon nagy sebességű pálya. Magabiztos vagyok azt illetően, hogy erős lesz a tempónk és egy jó versenyt kell majd futnunk. Tavaly nyerni tudtam ezen a pályán a GP2-ben, így nem lehet azt mondani, hogy túl rossz lennék Silverstone-ban. De ez mindenki számára ugyanaz lesz. Kihívást jelent, de jó érzéseim vannak ezzel kapcsolatban. Ez a szezon egyik leggyorsabb helyszíne, mely tartalmaz néhány legendás részt is, mint a Magotts, a Becketts és a Chapel. Micsoda érzés… Ez egy különleges nagydíj a csapatunk számára, mivel a gyár nagyon közel van a pályához. Nagyon keményen dolgozik a csapat. Csodálatos munkát végeznek a srácok. Meglátogattam őket a verseny után és remélem, hogy képesek leszünk örömet okozni nekik.”