Hősies helytállás: a Chelsea sztárja késsel védte családját a betörőktől
Raheem Sterling rezidenciáját ismét kiszemelték – ezúttal azonban a játékos is otthon volt, és bátran fellépett a maszkos támadókkal szemben.
Az angol szélső elképesztő lélekjelenlétről tett tanúbizonyságot, amikor maszkos betörők hatoltak be berkshire-i otthonába szombat este, miközben felesége, Paige Milian, valamint két gyermeke, Thiago (8) és Thai Cruz (6) is az ingatlanban tartózkodott.
A rablók a hírek szerint múlt hét szombaton este fél 7 és 7 óra között jutottak be az emeletre, abban a hitben, hogy Sterling épp a Stamford Bridge-en tartózkodik a Chelsea–Wolves mérkőzés előtt.
A játékos azonban „csak” a tv-ben készült megnézni a találkozót, és azonnal reagált a zajokra.
Egy forrás szerint Sterling „ösztönösen cselekedett”, amikor a konyhából egy kést ragadott, biztosította családja biztonságát, majd felment az emeletre szembeszállni az ötfős, maszkos bandával.
A betörők, amikor szembesültek a labdarúgóval, menekülőre fogták, így semmit sem tudtak elvinni az ingatlanból.
A futballista szóvivője is megerősítette az esetet:
„Igaz a hír, tényleg betörtek Raheem Sterlingék házába, miközben ő és a családja is otthon volt. Bár magánéletüket megsértették, hálásak vagyunk, hogy senkinek nem esett bántódása.”
A Thames Valley-i rendőrség vizsgálatot indított, és arra kértek mindenkit, aki gyanús tevékenységet látott a környéken, hogy jelentkezzen.
Ez már a harmadik alkalom hét éven belül, hogy Sterling otthonát betörők célozták meg.
Korábban Surrey-ben és Cheshire-ben is történt hasonló eset.
A játékos 2022-ben a katari világbajnokságról is hazautazott, miután családját akkor is támadás érte; akkor kb. 300 ezer font értékben ékszereket és órákat vittek el.
A Chelsea is támogatásáról biztosította játékosát.
Sterling és családja szerencsére sérülés nélkül vészelte át az ijesztő eseményt, amely újra rávilágít arra, milyen sebezhetőek lehetnek a híres sportolók célzott betörésekkel szemben.