Puyol megmentette a Barcelonát

Nehezen indult a Barcelona számára a Valencia elleni mérkőzés, mivel a vendégek tökéletes taktikát dolgoztak ki Pep Guardiola csapatának semlegesítésére. A Túria-partiak okos játékkal, a támadásokat sem feladva jobban kezdtek ellenfelüknél, és az első öt percben rúgott két gyors szögletükkel is jelezték: pontért, pontokért jöttek a Camp Nou-ba. A hazaiak a Hercules elleni botlás után érthetően nem akartak újabb pontokat veszíteni hazai közönségük előtt, a Valencia azonban megmutatta, nem hiába vezeti a La Liga pontvadászatát. A mérkőzés 37. percében a vezetést is megszerezték a „denevérek”, Mathieu középre adását Pablo Hernández helyezte Victor Valdés kapujába. A gránátvörös-kékek ugyan több helyzetet dolgoztak ki, a Valencia vezetése azonban nem volt érdemtelen, sőt Valdésnak bravúrra volt szüksége, hogy Pablo újabb próbálkozása után ne 0-2-t mutasson az eredményjelző. Szünet után azonnal egyenlítettek a katalánok, Iniesta szerzett gólt egy gyönyörű kényszerítőzést követően, innentől pedig átvette a játék irányítását a Barcelona. A 62. percben ennek meg is lett az eredménye, amikor Xavi került ki a jobb oldalra, beadását pedig Puyol fejelte a valenciai kapuba. Bár Villának volt még egy ziccere egykori csapata ellen, nem tudott élni vele, és a vendégeknek sem sikerült az egyenlítés, így maradt a 2-1, amivel a Barcelona ideiglenesen az élre állt, épp mostani ellenfelét, a Valenciát leszorítva az első helyről.

FC Barcelona – Valencia CF 2-1 (0-1)
Barcelona, Camp Nou, 87.975 néző, vezette: Teixeira Vitienes
FC Barcelona: Valdés, Alves, Puyol, Piqué, Maxwell; Busquets, Keita (Abidal 87.), Xavi (Mascherano 78.); Iniesta, Villa (Pedro 82.), Messi.
Valencia: César, J. Alba, Navarro, Costa, Bruno; Fernandes, Albelda; Mathieu (Vicente 83.), Banega (Mata 67.), Pablo Hernández, Soldado (Aduriz 61.).
Gól: Pablo (37.), ill. Iniesta (47.) és Puyol (62.)