Megsemmisítő vereséget mért a feljutóra a Manchester City
Pep Guardiola csapata hatot gurított a Portman Roadon és simán nyerte a vasárnapi játéknap zárómérkőzését a Premier League-ben.
Az Égszínkékek az első félidő derekán az egyre inkább formába lendülő Phil Foden találatával szerezték meg a vezetést, majd még az első negyvenöt percben háromra növelték előnyüket.
Az előző szezon legjobbjának választott középpályás ismét beköszönt, előtte pedig Mateo Kovacic góljánál az előkészítő szerepében jeleskedett.
A második játékrész sem indult jól a kiesés ellen menekülő Ipswichnek, hiszen Jeremy Doku négy perc után már a negyedik City-gólt szerezte.
Nyolc minutummal később a héten rekordszerződést aláíró Erling Haaland is meglőtte maga találatát. A norvég támadó a tizenhetedik gólját szerezte a PL-ben.
A végeredményt az FA-kupában triplázó James McAtee állította be. A nem éppen hórihorgas angol fejjel volt eredményes a 69. percben.
Győzelmével a Manchester City sorozatban hatodik meccsén maradt veretlen.
A jövő héten két fontos mérkőzés vár De Bruyne-ékre, hiszen a BL-ben PSG-vel, a bajnokságban pedig a Chelsea-vel játszanak.