Premier League: Buzsáky gólpassz, City rekord, Chelsea bukta

A listavezető Manchester City abban a tudatban fogadta az utolsó előtti helyen álló Boltont, hogy amennyiben győz, sorozatban 19. hazai sikerét aratja, ezzel beállítja a városi rivális Manchester United korábbi rekordját. Sőt, a szezon első tizennégy otthoni fellépés megnyerésével a Newcastle 1906–1907-es szezonban felállított csúcsához is csatlakozik.

A 23. percben aztán már megszerezte a vezetést a City: Gaël Clichy szánta el magát lövésre a kaputól 18 méterre, balról a hosszú irányába, a labda azonban Steinssonon megpattanva a jobb sarokban landolt – Bogdán esélytelen volt (öngól, 1–0).

A 69. percben Johnson vitte át 3 védőn keresztül egészen hihetetlenül a labdát, gyakorlatilag beerőszakolta magát az ötös és az alapvonal kereszteződéséig, majd onnan középre sarkalt, az ott érkező Balotelli pedig közelről az üresen maradt hálóba lőtt, ezzel 2-0-ra nyert a City.

Buzsáky Ákos szintén kezdőként lépett pályára az Everton fogadó QPR-ban, és tevékeny részt vállalt csapata pontszerzéséből. A válogatott középpályás először a 21. percben veszélyeztetett, veszélyes szabadrúgását azonban kitolta Howard.

A 31. percben Drenthe távoli bombájával megszerezte a vezetést az Everton, de öt minutummal később Buzsáky bal oldali szabadrúgását követően a röviden érkező Zamora megelőzött mindenkit, és a kapuba fejelt (1–1).

A második félidő már kevesebb eseményt hozott, Taarabt kevéssel kaput elkerülő lövése jelenetett a legnagyobb veszélyt, újabb gól azonban már nem született, így végül egy pontot ért Buzsáky gólpassza.

Fülöp Márton és Gera Zoltán együttese, a West Brom a sérült középpályást és a kispadon ülő kapust is nélkülözve fogadta a Chelsea-t.

A 82. percben aztán Andrews visszaívelt labdáját követően nem tudtak tisztázni a védők és McAuley végül az ötös jobb sarkáról a jobb alsóba lőtt (1–0). Az utolsó percekben Lampard és Mata is nagy helyzetbe került, egyenlíteni azonban egyiknek sem sikerült, így óriási meglepetésre pont nélkül maradtak a vendégek.