Portlandben szenvedett a San Antonio Spurs

A Portland Trail Blazers egymás után ötödik mérkőzését játszotta hazai pályán. A mai játéknapon nem is akármelyik csapat látogatott el a Rose Gardenbe, ugyanis a liga első San Antonio Spurst volt a vendég. A mérkőzést jól kezdte a Portland, mely 2 pontos előnyre tett szert, de a második felvonásban felébredt a Spurs és 7 ponttal elvitte ezt a játékrészt. A második félidőben, azonban esélytelen volt a San Antonio, mely a harmadik 12 percet 5, míg az utolsó negyedet 13 ponttal nyerte meg. A mérkőzés legjobbja LaMarcus Aldridge (Portland) volt, aki dupla duplát ért el (40 pont, 11 lepattanó).

Egy negyedet végig aludt a Boston Celtics, ennek ellenére sima győzelmet aratott a Sacramento Kings ellen. A találkozó első felvonását 7 ponttal vitte el, majd következett a rekordbajnok megmagyarázhatatlan visszaesése, ugyanis a második 12 percet 16 egységgel elvesztette. A nagyszünetben Doc Rivers vezetőedző összekapta tanítványait. A Cetltics a harmadik felvonást 12 ponttal, míg az utolsó játékrészt 2 ponttal nyerte meg.

A Los Angeles Lakers csak a hosszabbításban tudta megverni a Houston Rockets-et. Érdekesség hogy a címvédő csak egy negyedet nyert meg a mérkőzésen, ez volt az első felvonás, melyet 8 ponttal vitt el. A következő két felvonás a texasi csapaté volt. A második 2, míg a harmadik 6 ponttal. Az utolsó 12 perc 24-24-es döntetlennel zárult. A hosszabbítást érő kosarat Luis Scola szerezte a dudaszó előtt 5 másodperccel. A ráadásban a Lakers 16 pontot dobott, ebből 8-at büntetőből. A Lakers legjobbja Kobe Bryant volt, aki 32 pont mellett 11 asszisztot is kiosztott, a másik oldalon Scola 25 pontig és 15 asszisztig jutott.

Huszonötödszörre sem sikerült mérkőzést nyernie idegenben a Washington Wizardsnak. A fővárosi alakulat, ezúttal a New Orleansba látogatott el. Az összecsapás első három negyedét a Hornets nyerte meg. Az elsőt 3, a másodikat 8, míg a harmadikat négy ponttal nyert meg. Az utolsó 12 perc 7 egységgel a Wizards nyerte meg. A Washington közeledik a New Orleans Jazz 1974-1975-ös szezonban elért rekordjához, akkor 0-28 volt a Jazz mérlege.

New Orleans Hornets – Washington Wizards 97-89
Portland Trail Blazers – San Antonio Spurs 99-86
Sacramento Kings – Boston Celtics 90-95
Los Angeles Lakers – Houston Rockets 114-106 – hosszabbításban