Magyar foci

Pontokat vesztett Szarvason a Dabas

Remek idő és szép számú nézősereg fogadta a csapatokat. A mérkőzés elején enyhe mezőnyfölényben játszott a vendégcsapat, majd kiegyenlítettebbé vált a játék.
A mérkőzés 32. percében szabadrúgáshoz jutott a Szarvas, Bány ívelte középre a labdát, éles szögből pedig Závoda fejelt a kapuba. 1-0
Somogyi előbb reklamációért kapott sárgát, majd a félidő végén visszahúzta védőjét, és így kerülhetett volna helyzetbe, de a bíró a megmozdulását újabb sárgával jutalmazta, és a két lapot becserélte egy pirosra.
A második félidő elején támadólag lépett fel a Dabas, melynek meg is lett az eredménye. Feczesin megpattanó lövése után a hazai hálóban kötött ki a labda. 1-1
A 69. percben tizenegyest kapott a Szarvas, Csellár szabadrúgása után Závoda meze nyúlt meg a büntetőterületen belül, de lehet, hogy kezezésért ítélt büntetőt Bathó játékvezető. Bány állt a labda mögé, és középre helyezett büntetője után újra a hazai csapatnál volt az előny. 2-1
Ezután továbbra is a Dabas támadott és egy balról érkező beadás után Murányi a 86. percben egyenlített. 2-2

A dráma pedig a 91. percben következett: a Nagy helyére beállt Truczka egy az egyben mehetett kapura, majd egy csel után elküldte védőjét, középre gurított, és a középen érkező Klimaj a kapu fölé bombázott.
Több helyzete volt a Szarvasnak, egy kis szerencsével a győzelem is meglehetett volna, de a döntetlen talán igazságosabb.

Szarvasi FC – Dabas FC 2-2 (1-0)
Szarvas, Erzsébet liget 300 néző
Jv.: Bathó (Tóth, Rusz)
Szarvas: Kiri – László, Petykó, Pákózdi, Csellár – Klimaj, Závoda (Demcsák), Bakró, Nagy (Truczka) – Bány (Rácz) – ifj. Somogyi. Edző: Somogyi János
Dabas: Ambrus – Buczkó (Körmöci), Csáki, Halgas, Danyis, Csendes (Kelemen), Nagy, Volenszki (Feczesin), Lendvai, Murányi, Szűcs. Edző: Keresztúri András
Gólszerzők: Závoda 32. és Bány 69. (büntetőből) illetve Feczesin 50. és Murányi 86.
Somogyi János: – Küzdöttünk, hajtottunk, csúsztunk-másztunk, de az i-betűre nem tudjuk feltenni a pontot.
Keresztúri András: – Sajnos, az első félidei mezőnyfölényünkkel nem tudtunk mit kezdeni. Szünet után is mi voltunk mezőnyfölényben, de csak egyenlítésekre futotta.

Fotó: Benkő László