Nemzetközi labdarúgás

Pochettino reagált a nézőtéri kritikákra: ”Az adatok minket igazolnak”

A korábban a Tottenham és a Paris Saint-Germain csapatánál dolgozó argentin a következőket mondta az ügy kapcsán:

"A legjobbat akarjuk a klubnak, a tulajoknak, a játékosoknak és persze a szurkolóknak is adni. Ezt jó tisztázni, mert mindent ennek rendelünk alá. A lelátó népe lehet, hogy nem ezt érzi, de tudjuk mit csinálunk, és egy napon majd megnyerjük a Premier League-et. Ha pedig nem, akkor majd jön egy új stáb, mert mi mindig a legjobbra törekszünk, csak így tudnak fejlődni a játékosaink.”

"A rendelkezésre álló adatok alapján az első 4 helyek egyikén kellene lennünk. De nem vagyunk, ilyen-olyan okokból. Hiába lősz 20 alkalommal is kapura, mint tettük a Leicester ellen is, ha nem találsz be, az ellenfél egy kaput eltaláló lövésből 2 gólt is szerezhet. Ilyen a futball.”

A Chelsea az egyik legtöbb nagy gólhelyzetet alakítja ki az európai topfutballban szereplő klubok közül, ugyanakkor a gyatra helyzetkihasználásuk és a védelmi megingásaik miatt az iménti statisztikai mutató szinte semmit nem hoz számukra eredményesség terén.

"Az adataink azt mutatják, hogy jó úton járunk, a játékunk jó. Hogy hol tudunk fejlődni? Apró részletekben, olyan dolgokban, ami időfüggő, tapasztalatot és további közös edzésmunkát igényel. Manapság könnyű számokkal tönkretenni csapatokat. A számok nálunk rendben vannak, de valamiért ez az eredményességen nem látszódik, olyankor hinni kell a fejlődésben, bízni kell a közösen kitalált tervben. Mi ezért vagyunk biztosak abban, hogy jó úton járunk. A kritikákat nem gondolom személyesnek, erősek vagyunk és sikerre törekszünk mindannyian. Megígérem a szurkolóinknak, hogy igyekszünk még nagyobb koncentrációval dolgozni, hogy az eredmények terén is látható legyen az a vízió, amiben hiszünk, és aminek megvalósításáért nap nap után dolgozunk.”

A szombati, Burnley elleni hazai bajnoki kiváló alkalom lesz arra, hogy valahogy megpróbálja önmaga, és a vízió mellé állítani a Chelsea-szurkolókat Pochettino. Még akkor is, ha inkább tűnik szócséplésnek a mondandója, mint tényekkel alátámasztott érvelésnek.
 

(Fotó: Getty Images)