Angol fociÁtigazolási hírek

PL: máris megvan a friss feljutó első igazolása

Kép forrása: Getty Images

A Coventry City 25 év után visszajutott a Premier League-be, és a klub nem is vesztegette az időt: a feljutás után azonnal bejelentették az első nyári igazolást.

Frank Lampard csapata a Blackburn elleni 1-1-es döntetlennel kiharcolta a Premier League-be történő feljutást.

Az osztályváltással aktiválódott Frank Onyeka szerződésének záradéka, így a középpályás végleg a Coventry játékosa lesz.

A nigériai futballista február elején érkezett kölcsönbe a Brentfordtól, és rövid idő alatt kulcsemberré vált Lampard rendszerében.

A Coventrynél komoly erősítések várhatók a nyáron, hiszen a cél egyértelmű: bent maradni az első osztályban. Onyeka megszerzése csak az első lépés lehet.

Meghatódott Lampard

A mérkőzés után Frank Lampard érzelmesen nyilatkozott:

„Ez különleges este a klub számára, amely sokkal nagyobb bárkinél közülünk. A szurkolókat látva egyértelmű, mit jelent ez nekik. Ez a klub 25 éve vár erre, és közben megjárta még a negyedosztályt is. Ezeknek a drukkereknek ez életük estéje. Ezért érdemes ezt az egészet csinálni” – fogalmazott a vezetőedző.

Új korszak kezdődik

A Coventry szurkolói most ünnepelnek, de hamarosan minden szem arra szegeződik majd, kik érkeznek még a Premier League-re készülő keretbe.