Philadelphiában kikapott a Pittsburgh Penguins!

A Pittsburgh Penguins sem verhetetlen, ezt bebizonyította a Philadelphia Flyersnek az észak-amerikai profi jégkorong liga mai játéknapján. Azt mindenki tudta, hogy nagyon hosszú még a szezon és egyszer-kétszer biztosan kikap a Pittsburgh, de a szurkolók abban bíztak, hogy a győzelmi sorozat nem pont a csoport rivális Philadelphia ellen szakad meg. Az Atlanti Divízió rangadójának első harmadában Claude Giroux révén megszerezte a vezetést a Flyersnek.
A következő játékrész kiegyenlített küzdelmet hozott, nem csak a kapura lövési statisztika lett döntetlen (11-11), de a gólok számában is fej-fej mellett halad a két csapat. Először Evgeni Malkin (Penguins) talált be egy emberelőnyös helyzetben, majd az első harmadhoz képest percre pontosan ugyanakkor (12. perc) szerzetek gólt a hazaiak Nyikoláj Zherdev révén. Az utolsó húsz perc is egy Evgeni Malkin találattal kezdődött, amire Scott Hartnell válaszolt. Az összecsapáson több gól már nem született, így a Philadelphia nyert 3-2-re.
Pens számára elúszott a győzelmi sorozat rekordjának esetleges megdöntése, viszont a csapatkapitány Sidney Crosby a maival együtt az elmúlt 19 mérkőzésén pontot (2 assziszt) szerzett, ami új karriercsúcs. Rekordot döntött a Flyersnek, ugyanis idén érte el leghamarabb a húsz győzelmet a szezonban, így megdöntötte az 1986-os csapat csúcsát. Nem mellesleg a Philadelphia, azzal, hogy nyert, megelőzte a Pittsburgh a csoportban.
A játéknap másik mérkőzésén, az Edmonton Oilers sorozatban második kanadai rangadóját is elveszítette, ezúttal a Toronto Maple Leafs bizonyult jobbnak. A remekül védő Jean-Sebastien Giguere egy alkalmat leszámítva mindig túl járt az Oilers támadóinak eszén, míg csapattársai négyszer (Dion Phaneuf, Mikhail Grabovszki, Kris Versteeg, Phil Kessel) is bevették Nyikolaj Habibulin kapuját. Érdekesség, hogy előző öt találkozóját otthon játszotta az Edmonton, de ebből csak kétszer tudott nyerni.

Philadelphia Flyers – Pittsburgh Penguins 3-2
Edmonton Oilers – Toronto Maple Leafs 1-4