Pengeváltás az olasz-spanyolon, Izland megégett Dániában!

""

A Stadio Fruliban rendezett meccs – amely egyperces gyászszünettel indult a csütörtökön, 68 éves korában elhunyt Johan Cruyff, valamint a keddi, brüsszeli terrortámadások áldozatainak emlékére –  a csereként beállított Napoli-csatár, Lorenzo Insigne, illetve a veterán baszk csúcsék, Aritz Aduriz második félidei gólváltásáról marad emlékezetes.

Aduriz 35 esztendős létére mindössze másodszor játszott a spanyol válogatottban (először kezdőként), és első gólját ünnepelhette a La Roja mezében.

A magyarok Eb-csoportellenfele, Izland 2-1-re alulmaradt Dániában, ahol a Köbenhavn támadója, Nicolai Jörgensen négy perc leforgása alatt kétgólos előnyhöz juttatta a házigazdát a szünet után.

Felkészülési mérkőzések
Olaszország-Spanyolország 1-1 (Insigne 68., ill. Aduriz 70.)

Videón a gólok:

Dánia-Izland 2-1 (N. Jörgensen 50., 54., ill. Traustason 90.)

További eredmények csütörtökről: Észtország-Norvégia 0-0, Görögország-Montenegró 2-1, Törökország-Svédország 2-1, Ukrajna-Ciprus 1-0, Csehország-Skócia 0-1, Wales – Észak-Írország 1-1.