Tenisz

Peking – Szávay párosban negyeddöntős

Bár egyéniben már az első körben búcsúzott, párosban a cseh Barbora Zahlavova-Strycovával az oldalán Szávay Ági továbbjutott a pekingi torna harmadik fordulójába, miután világbajnok női páros felett győzedelmeskedett.

A pekingi torna első fordulójában 6:1 7:6-ra verték a Görges-Polona párost, így továbbjutottak a második fordulóba, ahol a Yung-Jan Chan – Liezel Huber kettős várt rájuk. Az eleinte kettős hibák nélkül játszó cseh-magyar páros remekül teniszezve, breaklabdáit jól kihasználva győzedelmeskedett a harmadik helyen kiemelt tajvani-amerikai duó ellen.

Ágiék az első szettet gond nélkül hozták, a végeredmény 6:4 lett. A második játszmában fej-fej mellett haladtak, és a Szávay – Zahlavova-Strycova kettős 5:3-ra elhúzott. Válaszul a Chan – Huber páros feljött 5:5-re, miután Ágiék 5:4-es vezetésnél elveszítették az adogatásukat. Ezt követően azonban sikeresen visszavették az elvesztett adogatást, így szerválhattak a mérkőzésért. 40:0-nál 3 meccslabdájuk volt, de Ági sajnos kettős hibát ütött, így az állás 40:15-re módosult. A következő pontot azonban már beütötte a cseh-magyar páros, és bejutott a legjobb 8 közé. Következő ellenfelük a Dusevina – Parra Santonja orosz-spanyol kettős lesz.