Paulo Sousáék a hibátlan Intert oktatták és élre álltak

Samir Handanovic, az Inter kapusa már a 3. percben összehozott egy büntetőt, érdekesség, hogy honfitársa, Josip Ilicic lőtte a büntetőt, mégpedig hibátlanul.

A 18. percben már kettő volt a különbség, Ilicic lövése után még védett Handanovic, de a kapuba tartó labdára lecsapott Nikola Kalinic, aki itt nem állt meg, Marcos Alonso beadása után öt perc elteltével megszerezte a második találatát is.

Fél óra után még nehezebb helyzetbe került Roberto Mancini csapata, Joao Mirandának rántota le gólhelyzetben Kalinicet, jutalma egy piros lap lett.

""

A második félidőben Mauro Icardi szépített egy szabadrúgás után, a kapufáról kipattanó labdát váltotta gólra, de ennél közelebb már nem került a milánói egylet, sőt, Kalinic megszerezte harmadik gólját is, amivel az élre lőtte csapatát.

Serie A
Internazionale–Fiorentina 1–4 (Icardi 60., ill. Ilicic 4. – 11-esből, Kalinic 18., 23., 77.)