Küzdősportok

Pascal vs Hopkins: vitatott döntetlen

A mérkőzést  visszafogottan kezdték az öklözők, azonban az első menet legvégén Pascal egy fülre mért jobbkezes ütéssel padlóra küldte ellenfelét. A folytatás azonban kiegyenlített küzdelem hozott, azonban a harmadik menet végén egy balhorogtól Hopkins ismét térdre ereszkedett.

Ekkor úgy tűnt, hogy a 18 évvel fiatalabb kanadai bunyós már a mérkőzés első negyedében eldönti a találkozót. Azonban innentől kezdve gyakorlatilag végig az amerikai versenyző akarata érvényesült, folyamatos előremozgással és nagyon jó százalékban célba juttatott ütésekkel tartotta sakkban ellenfelét.

Az utolsó menetre hatalmas elánnal érkeztek a versenyzők, ahol igazi adok-kapok alakult ki.

A mérkőzés végén a döntnökök 114–112 (Hopkins), 113–113 és 114–114 arányban döntetlent hirdettek, így Jean Pascal maradt a WBC félnehézsúlyú világbajnoka.