Magyar foci

Parázs meccsen győzött Priskin góljával az Alanyija Dzsudzsákék ellen – Légióskörkép

ANGLIA

A West Bromwich Albion a Premier League 38. fordulójában 5-5-t játszott a Manchester United együttesével.

Premier League, 38. forduló:
West Bromwich Albion – Manchester United 5-5 (Gera Zoltán sérült.)

AUSZTRIA

A 34. fordulóban a Sturm Graz Szabics Imrével a kispadon győzött a Ried ellen, a Wacker Innsbruck pedig Sáfár Szabolccsal soraiban szenvedett vereséget.

Osztrák Bundesliga, 34. forduló:
Sturm Graz – Ried 3-1 (Szabics Imre kispados volt.)
Salzburg – Wacker Innsbruck 3-1 (Sáfár Szabolcs végigvédte a találkozót a Wacker Innsbruckban.)

BELGIUM

A Genk a rájátszás utolsó fordulójában Köteles Lászlóval a kapuban kikapott a Club Brugge csapatától, így lemaradtak a nemzetközi kupaszereplésről.

Pro League, rájátszás:
Club Brugge – Genk 1-0 (Köteles László végigvédte a találkozót.)

CIPRUS

A szigetország ligájában a rájátszás 6. fordulóját rendezték, az Omonia Nicosia Leandróval a soraiban győzött 3-1-re. Az alsóházban a Nea Salamis Graszl Károly nélkül játszott döntetlent.

Ciprus, rájátszás, 6. forduló:
Omonia – AEK Larnaca 3-1 (Leandro végig a pályán volt a hazaiaknál.)
Ethnikos – Ne Salamis 2-2 (Graszl Károly nem került a keretbe.)

HOLLANDIA

A holland bajnokság rájátszásában a Heerenveen nem jutott tovább az Utrecht csapatával szemben, Otigba Kenneth kispados volt a vendégeknél.

Eredivisie, rájátszás:
Utrecht – Heerenveen 2-1 (Otigba Kenneth kispados volt a Heerenveenben.)

IZRAEL

Hrepka Ádám csapata, a Bnei Jehuda a Maccabi Tel Aviv vendége lesz hétfő este.

Ligat ah’Al, rájátszás, 10. forduló:
Maccabi Tel Aviv – Bnei Yehuda (Hétfő este játsszák.)

LENGYELORSZÁG

A lengyel első osztály, az Ekstraklasa 27. fordulójában Lovrencsics Gergő csapata, a Lech Poznan idegenben szenvedett vereséget a Legia Warszawa csapatától.

Ekstraklasa, 27. forduló:
Legia Warszawa – Lech Poznan 1-0 ( (Lovrencsics Gergő végig játszott.)

NÉMETORSZÁG

A Bundesliga 34. fordulójában a Stuttgart a Mainz együttesét fogadta. A hazaiaknál Hajnal Tamás, a vendégeknél Szalai Ádám nem játszott. A sérült Huszti Szabolcsot nélkülöző Hannover győzött, míg Stieber Zoltán a hajrára szálltbe a vesztes Greuther Fürthbe.

Bundesliga, 34. forduló:
Stuttgart – Mainz 2-2 (Hajnal Tamás és Szalai Ádám sérült.)
Hannover – Düsseldorf 3-0  (Huszti Szabolcs sérült.)
Augsburg – Greuther Fürth 3-1 (Stieber Zoltán az utolsó tíz percre szállt be.)
Bundesliga 2, 34. forduló:
1860 München – Aalen 3-0 (Király Gábor végig védett a hazaiaknál.)

OLASZORSZÁG

A Serie A utolsó fordulójában a bennmaradó Genoa Tőzsér Dániellel a kezdőben játszott gól nélküli döntetlent a Bologna együttesével. A másodosztályban a Vicenza osztályozóra kényszerül, Laczkó Zsolttal kezdőként számoltak a Reggina elleni gól nélküli döntetlenen, míg Feczesin Róbert és Filkor Attila végig játszották csapatuk mérkőzését, ám az Ascoli és a Pro Vercelli is kiesett a harmadosztályba.

Serie A, 38. forduló:
Bologna – Genoa (Tőzsér Dániel végig játszotta a 90 percet.)
Serie B, 42. forduló:
Vicenza – Reggina 0-0 (Laczkó Zsoltot a második félidőben lecserélték a hazaiaknál.)
Cittadella – Ascoli 1-0 (Feczesin Róbert végig a pályán volt a vendégeknél.)
Cesena – Pro Vercelli 1-1 (Filkor Attila végig játszott a vendégeknél.)

OROSZORSZÁG

Az orosz bajnokság 29. fordulójában Prsiksin Tamás és Dzsudzsák Balázs egymás ellen lépett pályára. Az Alanyija fogadta a Dinamo Moszkvát és Priskin góljával győzött a sereghajtó a tömegjelenetet is hozó összecsapáson, ahol Dzsudzsák Balázst kiállították. Koman Vladimir a második félidőre szállt be a Krasznodar csapatába.

Priskin gólja:

Dzsudszák kiállítása:

Premjer Liga, 29. forduló
Alanyija – Dinamo Moszkva 1-0 (A hazaiaknál Priskin Tamás lőtte a győztes gólt, a vendégeknél Dzsudzsák Balázst kiállították.)
Krasznodar – Szaprat Moszkva 0-1 (Koman Vladimirt a szünetben becserélték.)

SPANYOLORSZÁG

A spanyol bajnokságban Pintér Ádám kezdőként kapott helyet a Zaragozában és végig a pályán volt a Bilbao ellen.

Primera División, 36. forduló:
Zaragoza – Athletic Bilbao 1-2 (Pintér Ádám kezdőként végig játszotta a találkozót.)