Parádés döntetlent hozott a Fradi-Újpest derbi – videó!

""

NB I, 11. forduló:
Ferencváros-Újpest 3-3 (1-2)
Budapest, Groupama Aréna, 11 760 néző, v.: Kassai.

Ferencváros: Dibusz – Dilaver, Leandro, Cukic, Ramírez – Nagy D., Gera – Rju (Csernik, 65.), Hajnal (Radó, a szünetben), Lovrencsics (Pintér Á., 27.) – Djuricin.
Újpest: Balajcza – Nagy T. (Nagy G., 23.), Kecskés, Pávkovics, Mohl – Windecker, Cseke, Bardhi, Balogh B. – Diarra (Andric, 73.), Angelov (Lázok, a szünetben).

Gólszerzők: Djuricin (11.), Leandro (60.), Pávkovics (65., öngól), illeve Diarra (20.), Balogh B. (38., 52. – a másodikat tizenegyesből)
Sárga lap: Pintér Á. (45+2.), Nagy D. (52.), Djuricin (66.), Leandro (84.), illetve Nagy G. (45.), Diarra (68.), Pávkovics (74.)

A Ferencváros nagy helyzetével kezdődött a derbi, de Nagy Dominik elhibázta a lehetőséget, ám kisvártatva az osztrák Marco Djuricin megszerezte a vezetést a hazaiaknak. A folytatásban is az FTC-nek voltak helyzetei, a mali Souleymane Diarra révén mégis az Újpest volt eredményes, aztán Balogh Balázs előbb a kapufát találta el, majd egy szép támadás végén a hálóba fejelt, így az Újpest 2-1-re vezetett a szünetben.

A második félidőt jól kezdték a vendégek, és mivel a Rju Szung Vu kezezése miatt jogosan megítélt büntetőt Balogh értékesítette, hamarosan már két találattal jobban álltak. Leandro a 60. percben csökkentette a Ferencváros hátrányát, és ez olyan lendületet adott a hazaiaknak, hogy – Pávkovics Bence öngóljának köszönhetően – kisvártatva egyenlítettek (3-3).

A váltakozó játékot hozó derbi igazságos döntetlennel zárult.

Videós összefoglaló:

Korábbi eredmények szombatról: Diósgyőr-Debrecen 1-3, Haladás-Gyirmót 0-1, Honvéd-Videoton 1-2, Paks-MTK 0-0, Vasas-Mezőkövesd 4-0.