Kézilabda

Pálinger befejezte, széthúzás, fájdalom – egy óriási kudarc utóhangjai

Az olimpiai és világbajnoki ezüstérmes, Európa-bajnok kapus már korábban közölte: bármi lesz a németek elleni meccs kimenetele, lemondja a válogatottságot, így aztán – amint a mérkőzést követően megjegyezte – akkor is így döntött volna, ha a csapat történetesen kijut a vb-re.
 
– Jöjjenek a fiatalok! 1997 óta alig hiányoztam világversenyről, és most éppen itt az idő, hogy mások kapjanak lehetőséget – mondta az MTI-nek Pálinger. Hozzátette: jövő nyárig szól a szerződése a Győri Audi ETO KC-nál, azt szeretné kitölteni, majd – ahogy fogalmazott – utána következhet a családalapítás.
   
A 32 esztendős kapus eddig hétszer nyert magyar bajnokságot és hatszor Magyar Kupát, volt Bajnokok Ligája döntős, és kétszer választották Magyarországon az év játékosának.
   
A válogatottban 253-szor szerepelt. Tagja volt a 2000-es sydneyi olimpián, és a 2003-as horvátországi vb-n ezüst-, a 2000-es romániai Eb-n arany- valamint a 2005-ös oroszországi vb-n bronzérmes együttesnek.
 
Az is kérdés, hogy Mátéfi Eszter szövetségi kapitány marad-e. A 2009. július 22-én kinevezett szakvezető megbízatása ugyan 2012. augusztus 31-ig szól, de minden évben – így most is – július 1. és 15. között jogkövetkezmények nélkül a szövetség és Mátéfi is felbonthatja azt.
 
A játékosként olimpiai bronzérmes (1996, Atlanta) trénert az elmúlt időszakban megerősítették posztján, amikor a tavalyi Eb nem sikerült jól (10. lett a csapat).
 
Nyilatkozatok a szombati magyar-német kézilabda világbajnoki-selejtezőt követően:
 
Borkai Zsolt, a MOB elnöke: – Nagyon szurkoltunk a csapatnak, de nem sikerült. A németek jobbak voltak. Sajnos, most egy csapatunk kiszállt az olimpiai versenyből, pedig bíztunk benne, hogy a női kézilabda-válogatott ott lesz Londonban. Remélem, a sportágat vagy a szakágat ez a vereség nem veti vissza évekre. Bízom a férfi válogatottban!
 
Sinka László, a magyar szövetség leköszönő elnöke: – Az biztos, hogy új korszak kezdődik, hiszen a válogatott 1993 óta minden világversenyen ott volt, többek között négy olimpián. Sajnálom, hogy nem sikerült túljutni a németeken. És azt is sajnálom, hogy sokan nem az összefogásért dolgoztak, hanem széthúzást erősítették, és zavart okoztak.
 
Ferling Bernadett: – Reméltem, hogy tudok segíteni, de nem sikerült. Egyszerűen a németeknek minden bejött. Jobban védekeztek, mint mi, jobban támadtak, és a kapusuk is remek napot fogott ki.
 
Herr Orsolya: – Iszonyúan fáj, hogy nem jutottunk ki a vb-re, és még a londoni olimpián sem játszhatunk. Amit a kapuból éreztem, hogy a németek jönnek és jönnek, lőnek, mert a védekezésben sok labdát szereztek. Nálunk meg nem volt folyamatos a játék.
 
Bulath Anita: – Nagyon keményen védekezett a német csapat, és az átlövéseket leszedték, leblokkolták. Szörnyű volt belülről átélni és látni, hogy lassan elmegy a meccs, és hiába küzdöttünk, nem ment.
 
Szamoránsky Piroska: – Eleinte még tudtam labdát kapni a védőfalban, de mivel az átlövéseink nem jöttek be, ezért rám is többet tudtak figyelni, és így lassan én is adós maradtam a gólokkal. Borzalmas érzés, hogy a következő két világversenyt, a vb-t és az olimpiát csak tévén nézhetjük.
 
MTI