Friss hírek

Pacquiao-ért bokszol a legendás mexikói – videó

Juan Manuel Márquez (53-6-1 39 KO) szempontjából létfontosságú lesz a mai Serhiy Fedchenko (20-1 13 KO) elleni mérkőzés. Amennyiben a mexikói legenda legyőzi ukrán riválisát, akkor negyedik súlycsoportjában is világbajnoki címet szerezhet (pehelysúly, nagypehelysúly, könnyűsúly és most kisváltósúly), nem mellesleg ismét összecsaphatna nemezisével, Manny Pacquiaóval.

A hatvanegyedik (!) profi mérkőzésére készülő Márquez utoljára 2011. november 12-én bokszolt, akkor egy erősen vitatható pontozással alulmaradt Manny Pacquiaóval szemben. Karrierje hatodik veresége után Márquez-ben felmerült a visszavonulás gondolata is, de szerencsére meggondolta magát és újra ringbe lép. Egyes hírek szerint a harmincnyolc esztendős ökölvívó a győzelme esetén július 14-én is ringbe lépne, majd az év végén következhetne a Pacquiao elleni negyedik összecsapás.

A ”Professzor” becenévre hallgató Serhiy Fedchenko karrierje legnagyobb lehetőségét kapta meg, igaz nem ő a mérkőzés esélyese. A harmincegy esztendős ukrán legelismertebb ellenfele a korábbi kisváltósúlyú világbajnok, DeMarcus Corley volt, akit pontozással le is győzött. Egyetlen vereségét Kaizer Mabuza ellen szenvedte el. A dél-afrikai megosztott pontozással nyerte meg azt az összecsapást. Érdekesség, hogy Fedchenko utolsó mérkőzésén Fazekas Lászlót győzte le egyhangú pontozással.

Kisváltósúly, Interim WBO (Boksz Világszervezet) világbajnoki címmérkőzés
Juan Manuel Márquez – Serhiy Fedchenko
        Dinamit Becenév Professzor
38 Kor 31
Mexikóváros, Mexikó Születési hely Kharkov, Ukrajna
53-6-1 (39 KO) Rekord 20-1 (13 KO)
5′ 7″ (170cm) Magasság 5′ 6″ (168cm)