Küzdősportok

Pacquiao berezelt, csillagászati összeget kér a Márquez elleni mérkőzésért

Csekély az esély arra, hogy negyedik alkalommal is összecsap egymással Manny Pacquiao és Juan Manuel Márquez. A mexikói gond nélkül elvállalná a mérkőzést, a filippínó szupersztár, azonban komoly feltételt szabott. A harminchárom esztendős bokszoló közölte, hogy 28 millió dollárért ő is elvállalná az összecsapást. Tény, hogy ez az összeg megtérülne a televíziós bevételekből, de egy kicsit furcsa ez a hatalmas fizetési igény. A tavaly novemberi mérkőzésükért ”Pac Man” 22 millió dollárt kapott kézhez, míg Márquez bankszámlájára 5 millió dollár került.

Elképzelhető, hogy a filippínó bokszoló, így akarja elkerülni a mexikói legenda elleni újabb mérkőzést. Lehet, hogy érzi a vesztét? Pacquiao tavalyi győzelmét csakis a pontozók jóhiszeműségének köszönheti, akik valami okból kifolyólag egy-két menetet rossz ökölvívónak adtak oda. Az összecsapás után Márquez kijelentette, hogy a negyedik ütközetet csakis akkor vállalja el, ha Mexikóban lesz, mondván ott nem pontozzák el a mérkőzést. A Top Rank vezérének, Bob Arumnak, azonban messze elér a keze!

Amennyiben Pacquiao nem kapja meg a 28 millió dollárt, akkor Bob Arum más ellenfél után néz. Egyes hírek szerint a Lamont Peterson, Tim Bradley, Miguel Ángel Cotto hármasból kerülhet ki a világ egyik legjobb bokszolójának az ellenfele. Természetesen Pacquiao fő célpontja, Floyd Mayweather Jr., aki csakis abban az esetben vállalná el a mérkőzést, ha a filippínó bokszoló elfogadná a rendszeres doppingellenőrzéseket. A Mayweather – Pacquiao csúcsmérkőzés létrejöttét meggátolhatja az amerikai börtönbüntetése is.

3 felvonás, 3 vitatható pontozás
Manny Pacquiao – Juan Manuel Márquez
2004. 05. 08 MGM Grand, Las Vegas:
John Stewart: 115-110, Burt A. Clements: 113-113, Guy Jutras: 110-115 – döntetlen

2008. 03. 15 Mandalay Bay Resort & Casino, Las Vegas:
Duane Ford: 115-112, Jerry Roth: 112-115, Tom Miller: 114-113 – győztes Pacquiao

2011. 11. 12 MGM Grand, Las Vegas:
Dave Moretti: 115-113, Robert Hoyle: 114-114, Glenn Trowbridge: 116-112 – győztes Pacquiao