Özil játéka tetszett Mourinhónak

A Deportivo ellen már a negyedik percben megszerezte a vezetést a Real Madrid. A gólt Éppen Özil készítette elő, amit C. Ronaldo váltott gólra. A második találatot már a török nemzetiségű játékos szerezte.

Mesut Özil, a német válogatott szenzációs labdarúgója nyáron érkezett a spanyol fővárosba. A spanyol napilapok jelentős része pozitívan írt a tehetséges játékosról. Azaz a kemény hangvételéről híres ibériai média kegyesen fogadta, szinte az egekbe „emelte” Özilt. A harmadik és az ötödik forduló között azonban szemmel láthatólag nem ment a játék Mesutnak, így nem maradt el a kritika sem. A sajtó is sűrűn bírálta. A Deportivo ellen azonban nagyszerűen futballozott, és nemcsak a média, hanem a Real vezetőedzője, Mourinho is joggal dícsérte az érdekes fizimiskájú sportolót.

Az AS című napilapban Mourinhóval készített interjút, és természetesen megkérdezték a portugál trénertől, hogyan vélekedik Özil produkciójáról. „Nagyon hasznosan játszott, különösen támadásban volt imponáló. Ha röviden akakrok fogalmazni, tetszett a játéka. Meggyőződésem, hogy itt többet és máshogyan kell dolgoznia, mint Németországban tette azt a Werdernél, de ez minden bizonnyal előnyére válik hosszú távon"- értékelte Özil teljesítményét a Depor elleni 6-1 után.