Nincs kegyelem – Dembélé és a PSG nem bekkelni megy Londonba
Ousmane Dembélé, a Paris Saint-Germain támadója arra szólította fel a Bajnokok Ligája címvédőjét, hogy ne mutassanak könyörületet a Chelsea elleni nyolcaddöntő keddi visszavágóján.
Luis Enrique együttese kényelmes helyzetből várhatja a folytatást, miután a múlt heti első mérkőzésen 5–2-re átgázoltak a londoniakon.
A Chelsea az utolsó percekben omlott össze Párizsban, így embert próbáló feladat vár rájuk hazai pályán. Az aranylabdás Dembélé azonban világossá tette: eszük ágában sincs ráülni az eredményre, támadni fognak Londonban is.
„Ahogy az odavágó után is mondtam, győzni jöttünk. Nem állhatunk be csak védekezni. Nyernünk kell” – nyilatkozta a francia sztár a mérkőzést megelőző sajtótájékoztatón. „Maximális koncentrációra lesz szükség. A Chelsea minőségi csapat, rengeteg tapasztalatuk van az európai porondon. A mentalitásunk viszont sziklaszilárd: azért jöttünk, hogy győzzünk.”
🚨🎙️| Ousmane Dembele: “Our mentality is to win all the matches. We’re not going to stay in our own half to defend. We’re going to attack to try to go and grab the victory”
“Intimidated? We need to stay focused because Chelsea is a very big club, but our mentality hasn’t… pic.twitter.com/4DCdRXglgc
— PSG Report (@PSG_Report) March 16, 2026
Tanultak a tavalyi rémületből
Dembélé szerint a PSG okult a tavalyi negyeddöntőből, amikor az Aston Villa ellen majdnem elszórakoztak egy tetemes előnyt. Akkor a Villa Parkban már 5–1-re is vezettek összesítésben, ám Unai Emery csapata három góllal válaszolt, így a végére igencsak meleg lett a pite a párizsiaknak.
„Meglehet, hogy lesznek nehéz pillanataink” – ismerte el Dembélé. „Tavaly is így volt: megnyertük a BL-t, de közben átéltünk meleg helyzeteket. Három góllal vezetünk, de ez nem változtat semmin. Nem fogunk beállni a kapu elé és várni a csodát. A saját játékunkat fogjuk játszani.”
Luis Enrique: Az Aston Villa elleni meccs intő jel
A vezetőedző, Luis Enrique egyetértett játékosával abban, hogy a tavalyi birminghami thriller jó lecke volt számukra.
„Az a meccs tökéletes példa arra, mi történhet a futballban. Ugyanúgy készülünk a Chelsea ellen, mint tavaly a Villa ellen: gólt akarunk lőni és nyerni akarunk. Fontos, hogy kontrolláljuk a mérkőzést és a tempót. Tudjuk, hogy lesznek hullámvölgyek, de a célunk egyértelmű.”
Luis Enrique kitért a Chelsea körül kialakult kisebb botrányra is. Mint ismert, Liam Rosenior csapata a szombati, Newcastle elleni vereség előtt a kezdőkörben tartott egy közös, látványos „összeborulást”, amit sokan tiszteletlennek tartanak az ellenféllel szemben.
„Meglepődtem, amikor láttam, de hallottam Liamet éretten beszélni erről. Sokfélét gondolhatunk erről, de amíg megvan a kölcsönös tisztelet – márpedig a Chelsea játékosai és stábja részéről ezt érzem –, addig ezzel semmi gond nincs” – zárta rövidre a témát a spanyol mester.