Kosárlabda

Ötven pontos győzelemmel hangolt a Pécs az EuroLigára

A pécsiek végig irányították a találkozót, az első negyed után 8 pontos vezetésre tettek szert, ezután a két középső negyedben gyorsan, pörgősen kosaraztak – 60 pontot szórtak, miközben csupán 26-ot kaptak- s végleg eldöntötték a találkozót. A végére aztán picit visszavettek a tempóból a lányok, de ezt a negyedet is behúzták és magabiztos 50 pontos győzelmet arattak. A hazai csapatból Griffin (21pont), Raksányi és Turóczi (16-16pont) voltak a siker legfőbb letéteményesei.
A Pécs továbbra is hibátlan a bajnokságban és önbizalommal telve várhatják a TTT Riga ellen csütörtökön kezdődő EuroLigát.

Pécs 2010 – Atomerőmű KSC Szekszárd 108-58 (26-14, 31-9, 29-17, 22-18)
Pécs, 1200 néző, Vezette: Kiss L. Maár.

Pécs 2010: Iványi 6, Quigley 10, Nagy-Bujdosó 13/3, Griffin 21/3, Krnjic 8. Csere: Raksányi 16/6, Fegyverneky 7, Sarok 7, Turóczi 16, Lábady 2, Szabó F. 2. Edző: Zeljko Djokic, Imreh Ajtony.

AKSC Szekszárd: Medgyessy 9/3, Szemerédi 3, Demeter 6, Turcinovic 11, Jevtusenko 12. Csere: Vincze A. 2, Vincze V. 7, Szavercsenko 8, Tamás -, Tajkov -. Edző: Ujhelyi Gábor.

Mestermérleg:

Zeljko Djokic: ,,Úgy kell játszanunk negyven percen keresztül, mint a középső 25 percben tettük, ha győzni akarunk az EuroLigában. Ha nem számíthatunk Vidacicra, a center poszton nagyon sebezhetők leszünk, és így csak akkor tudunk dominálni, ha nagy ritmust diktálunk végig. Mindenki, aki akár csak egy percre is a pályára lép, 100%-nál is többet kell adnia, különben nem lesz esélyünk a nemzetközi porondon."