Ötöt rúgott a második félidőben a Barca, Messi tizenegyesből adott gólpasszt!

Ki emlékszik mg arra, hogy ősszel ez a Celta Vigo 4–1-re verte a katalánokat?

Az első gól a 28. percben érkezett, Lionel Messi szabadrúgásból szerzett vezetést, az ötszörös aranylabdás huszadszor mattolt kapust szabadrúgásból!

A vendégeknek John Guidetti tizenegyese révén még akadt válaszuk, de a második félidőben a Barca bemutatta a (majdnem) tökéletes futballt.

""

Luis Suárez szerezte meg a vezetést egy Messi-gólpassz után, majd újra az uruguayi volt eredményes egy Neymar-lövés után.

A klasszikus mesterhármas érdekes úton jött: Messi ültette be a hintába a Celta-védőt, aki szabálytalanul szerelte a tizenhatoson belül, a büntetőt pedig Messi, mint anno Johan Cruyff legurította Suáreznek, aki belőtte.

A hajrában Ivan Rakitic és Neymar is szerzett egy-egy Pazar gólt, teljesen széthullott a Celta, őrzi előnyét a Barca.

Korábban az Atlético Madrid Fernando Torres 61 másodperc után szerzett góljával nyert a Getafe otthonában, Diego Simeone csapata ezzel visszaelőzte a Real Madridot a tabellán.

Barcelona–Celta Vigo 6–1 (Messi 28., L. Suárez 59., 75., 81., Rakitic 84., Neymar 91., ill. Guidetti 39. – 11-esből)