Öt gól és Messi-fieszta a Gamper-kupán

""

Az 51. Gamper-kupáért a Barcelona és a Sampdoria gárdája csapott össze A Camp Nouban 72 334 néző előtt. A katalánok végig dominálták az összecsapást, és már a 16. percben megszerezték a vezetést, Lionel Messi lecsúszott ollózása után Luis Suárezhez került a labda, aki az ötös előtt keresztbe szálló labdát a hálóba fejelte. Nem kellett sokat várnia a felkészülési mérkőzéshez képest igen szép számban kilátogató szurkolóseregnek, a 21. percben egy csodálatos labdajáratás után Rakitic lőtte be a labdát a Sampdoria védői mögé, Messi átvette a labdát, majd higgadtan elhúzta Viviano mellett, és a kapuba passzolt. 2-0

A Barca második gólja után két perccel Andrés Iniesta adta el a labdát saját tizenhatosa előtt, amit az olaszok kegyetlenül kihasználtak, és tetszetős, már-már a katalánokra jellemző kényszerítő után Muriel szépített. A 34. percben szabadrúgáshoz jutott a spanyol bajnok és kupagyőztes, Messi 25 méterről tekert a hálóba. A félidőben 3-1 volt az eredmény. A második játékrészben már csak egy gól született, amit – kisebb meglepetésre – a Samp szerzett, a 82. percben Budimir tudott maga elé tenni egy beívelést, majd kegyetlenül bebombázta a Claudio Bravo helyére a szünetben beálló Marc-André ter Stegen kapujába a labdát. A végeredmény 3-2 lett, a Barcelona immáron negyvenedszer diadalmaskodott a klub alapítójáról elnevezett egymeccses kupán.

Lionel Messi tehát két gólt is lőtt, ami miatt már megérte az új argentin szövetségi kapitány Edgardo Bauzának kilátogatni erre a komolyabb téttel nem bíró összecsapásra. Ez egy afféle finomhangolás volt Luis Enrique gárdájának a Sevilla elleni spanyol szuperkupa párharcra, melynek első felvonását négy nap múlva rendezik a Ramon Sánchez Pizjuánban.

Messi holtversenyben a Gamper-kupa gólkirályává lépett elő.

7 – Leo Messi has scored seven goals in Joan Gamper history, the most alongside Asensi, Begiristain & Stoichkov. Son pic.twitter.com/7EoOHhKbZI

— OptaJose (@OptaJose) 2016. augusztus 10.