Öt év után újra bajnok a Real Madrid – videó!

Malaga Real Madrid 0-2

G.: Cristiano Ronaldo (2.), Benzema (55.)

Barcelona – Eibar 3-2

G.: Junca (63., öngól), Suarez (73.), Messi (75. 11-ből, 90+3) ill. Inui (7., 61.)

Öt év után lett bajnok a Real Madrid, miután könnyedén győzött a Malaga otthonában. Az Eibar 2-0-ra is vezetett a Barcelona otthonában, de a katalánok megfordították a mérkőzés állását. Zidane tanítványait azonban nem tudták befogni…

A Real Madridnak számára már egy pont is elég volt, hogy matematikailag is bebiztosítsák bajnoki címüket a rivális Barcelonával szemben. Már a második percben a vendégeknél volt az előny: Isco indította Ronaldót, a portugál pedig nem hibázott. 1-0.

Ezt követően a Real játékosai járatták a labdát és lassították a játékot, majd az 55. percben egy szöglet után először Sergio Ramos veszélyeztetett, majd a Kameniről kipattanó labdát végül Benzema pofozta be. Ekkorra pedig már biztossá vált, hogy ki lesz a bajnok.

Ez a klub 33. bajnoki elsősége, az előzőt José Mourinho alatt szerezték, 2012-ben, korábban négyéves szünet a bajnoki címek között csak egyszer akadt.