Angol foci

Orvosi vészhelyzet miatt félbeszakadt az angol bajnoki

Kép forrása: Getty Images (illusztráció)

Mindössze 14 perc után le kellett fújni a mérkőzést.

Orvosi vészhelyzet miatt a 14. percben félbeszakadt a Charlton Athletic szombati, kora délutáni hazai mérkőzése a Portsmouth ellen a Championshipben.

A The Valley-ben rendezett találkozót a játékvezető állította meg, miután a hazai szektorban rosszul lett egy szurkoló.

A csapatokat azonnal az öltözőbe küldték, miközben a klub orvosi stábja és a helyszíni elsősegélynyújtók perceken át dolgoztak a szurkoló ellátásán.

A stadionban közel háromnegyed órás várakozás következett, ám végül mindkét klub megerősítette: a mérkőzést nem folytatják.

„A mai mérkőzés orvosi vészhelyzet miatt félbeszakadt. Köszönjük a szurkolók türelmét és megértését. A klub valamennyi tagja a legjobbakat kívánja az érintett szurkolónak, és köszönetet mondunk az orvosi csapatnak és a helyszíni segítőknek. Az új időpontról később adunk tájékoztatást” – olvasható a Charlton X-en kiadott közleményében.

A Portsmouth hasonló hangvételű nyilatkozatot adott ki, kiemelve, hogy együttérzésükről biztosítják az érintettet és a családját.

A Championship küzdelmei kedden folytatódnak: a Charlton a Middlesbrough-t, míg a Portsmouth a Swansea-t fogadja. A félbeszakadt találkozó új időpontja egyelőre nem ismert.