Paris 2024

Őrült mérkőzésen, 5 gólos hátrányból fordítva nyert női válogatottunk!

Kép forrása: MTI/Kovács Tamás

A rendező Franciaországtól elszenvedett 3 gólos vereséget követően az első fellépésük során a spanyolokat kiütő Brazília várt a magyar női kézilabda-válogatottra Párizsban.

Böde-Bíró Blanka védésével és Kuczora átlövésgóljával indult a találkozó, ahol érezhetően egyik fél sem akart belemenni őrült korai rohanásba. (1-1)

5 és fél perc elteltével Cardoso 7méteresével megszerezte a vezetést a dél-amerikai válogatott, akiket a kapufa többször is kisegített a találkozó első perceiben, összesen 3 alkalommal találtuk el a hálót tartó rózsaszín-kékre festett felületet. (2-3)

A franciáknak 8-at vágó Kuczora Csenge rendezetlen védelem ellen egyenlített, majd egy labdaszerzés után eljutott a labda a balszélre, ám Szöllősi-Schatzl lövésénél a brazil kapus, Moreschi először a találkozón, védést tudott bemutatni. (3-3)

A sebességet mi próbáltuk inkább pörgetni, megint egy lerohanás végén hozott Klujber remek döntést, amiből Füzi-Tóvizi került ziccerbe, amit nem is rontott el. Igaz, szinte azonnal jött a válasz, hogy Klujber ezúttal a befejezőként jeleskedjen (5-4).

Két elrontott brazil lerohanás, és egy nagyszerű magyar akciót lezáró Füzi-Tóvizi gól után a brazil kapitány érezte úgy, ideje időt kérnie, alig 12 perc elteltével. A rögtönzött tanácsadás jól sült el, hiszen Brazília góllal és labdaszerzéssel tért vissza, majd hétméterest kiharcolva egyenlített, végül a vezetést is átvette. (6-7)

7-8-as állásnál, nagyon döcögős akciók sorát követően kért időt Golovin Vlagyimir, ami után Klujber ugyan gólt lőtt, hogy szinte postafordultával kapjunk egyet. Szerencsénkre Cardoso ziccert rontott ,így maradt az egy gólos brazil előny (8-9)

A 23. percben passzívnál szabálytalankodott 2 percet érően Klujber, amit egy kiharcolt és belőtt hétméteres követett, Brazília megugrott 2-vel, amiből szinte azonnal elrontott magyar akciót követően beállós-gól révén lett 3. (8-11).

Hosszú gólcsendet tört meg Debreczeni-Klivinyi Kinga (9-12), ám a brazilok korai időkérését követően egyértelműen szenvedtünk a támadásbefejezéseknél, amit a 15 perc alatt lőtt 4 gól is jelez, miközben kaptunk 10-et. (10-14)

A félidő hajrája inkább rólunk szólt: Márton ügyes belépése ért gólt, amire bár Guareiro válaszolt. Ugyanakkor az utolsó akcióból kiállítást harcolt ki Vámos, a felütés pedig a 29:58-nál lőtt Albek Anna bombagól volt. (12-15)

Ahogy az első, úgy a második játékrész is Kuczora Csenge-góllal indult, amit egy Böde-Bíró védés, és sajnálatos módon egy gyámoltalan Klujber-féle eladott labda követett. Brazília pedig kiegészült. (13-15)

Böde-Bíró újabb szélről fogott ziccere után Vámos is elszórt egy akciót, ami után már nem rontott Araujo (13-16).

Újabb szélről kapott gólt követően kért időt Golovin-mester, de sajnos a támadójátékunkból teljesen hiányzott a valódi ritmus – De Paula pedig 5 gólosra hizlalta a brazil fórt. (13-18)

Előbb Szöllősi-Schatzl, majd Győri-Lukács köszönt be a spanyol „szemeket kivédő” Moreschi kapujába, hogy aztán a két szélső összjátékából Győri-Lukács ziccert hibázzon, amit Klujber 2 perces kiállítása követett. (15-18)

Igyekeztünk tapadni – Simon 2 góljával kétszer is megközelítettük 2-re ellenfelünket, de nem sikerült egy gólosra csökkenteni hátrányunkat, újra 3-mal lépett meg Brazília. (17-20)

Debreczeni-Klivinyi megint kettőre olvasztotta a deficitet, amiből a dél-amerikaiak kapufája után Papp révén lett 1, ugyanakkor a brazilok De Paula emberfogással történő védésétől sem jöttek zavarba, Fernandes két gyors góljával visszaállították a 3 gólos különbséget. (19-22)

Simon újabb találata, labdaszerzése, majd Márton Grétának szélre letett labdája után 1 gólra jött fel megint a Golovin-hölgykoszorú, kereken 10 perccel a végső dudaszó előtt. De Paula rutinja ekkor újra villant – Pappon harcolt ki egy 2 perces emberelőnyt, majd Araujot kiszolgálva megint 2 gólos lépéselőnybe kerültek a brazilok.  (21-23)

Simon góljával hátrányból szépítettünk, majd egy jó védekezés után Böde-Bíró Blanka indította volna a megugró Mártont, ám rövidke passzát le tudták halászni a zöld mezesek, elmaradt az egyenlítés. Aztán megint jött De Paula, és kiharcolt egy hétméterest, amire érkezett a magyar kapuba Janurik Kinga, akit a kapufa segített ki! (22-23)

A megszerzett kipattanó utáni akció főhőse újra Debreczeni-Klivinyi Kinga lett, aki 7-7 után először egalizált. A kedélyeket aztán gyorsan és azonnal igyekeztek lehűteni a dél-amerikaik, újra vezetést szerezve. Viszont a momentum inkább nálunk volt, amit Simon 9 méterről lőtt szenzációs gólja, illetőleg Bíró-Böde Blanka védése is jelzett, 3 perccel a lefújás előtt! (24-24)

Debreczeni-Klivinyi első lövését rontotta el, vagy védett bravúrral Moreschi, ami után jött a brazil kapitány időkérése, sajnos még mindig egálnál. Sikerült labdát szerzeni, ám Debreczeni-Klivinyi lövése sajno – komoly fizikai alterakció után, néma síp mellett – mellément. Hosszú akció jött a braziloktól, eljutott a labda a jobbszélre, ám Bíró-Böde zseniális csípővédése megadta az esélyt a győzelemre. (24-24)

Jött a magyar időkérés 23 másodperccel a vége előtt, és aztán az utolsó magyar akció, amiből Simon Petra szerezte meg a GYŐZTES magyar gólt! (25-24)

(Fotó: MTI/Kovács Tamás)