Őrült meccs: 91 perc büntetés 9 kilenc gól és Boston Bruins siker

A játéknap rangadóját a Boston Bruins nyerte meg a Dallas Stars ellen. A Massachusetts-i csapat remekül, sőt mi több nagyszerűen kezdte a mérkőzést, ugyanis az első harmadban Milan Lucic, Patrice Bergeron dupla és Shawn Thornton is bevette Kari Lehtonen kapuját. Érdekesség, hogy ezalatt a 20 perc alatt 46 perc büntetés volt. A második felvonásban csak a Dallas szerzett gólt Karlis Skrastins révén. A büntetéseket ebben a játékrészben is termelték a játékosok, ugyanis 43 percet sikerült összeszedni. Az utolsó 20 percre megemberelték magukat a csapatok és a játékra koncentráltak, így négy gól született, amit igazságosan elosztottak. Kettőt (Tyler Seguin, Brad Marchand) a Bruins és kettőt (Brenden Morrow, Brad Richards) a Stars szerzett.

Kijavította tegnapi botlását a Philadelphia Flyers. A tavalyi Stanley-kupa döntős csapat 4-0-ra kaport ki a Tampa Bay Lightningtól, így volt miért kárpótolnia nézőit. A csapat ellenfele a Nashville Predators volt, mely előző három mérkőzését elvesztette. Az összecsapás első harmadában kevesebb mint egy perc leforgása alatt két gól született, előbb Jeff Carter (Flyers, 10:18), majd Marcel Goc (Oredators, 11:17) talált be. A következő találatra 26 percet kellet várni, ekkor Ville Leino révén, újra megszerezte a vezetést a Philadelphia, de Joel Ward kiegyenlített. A mérkőzést döntő találatát is a finn Leino szerezte.

Magára talált a New Jersey Devils, mely előző tíz összecsapásából nyolcat megnyert. Martin Brodeurék a New York Rangershez látogattak. A találkozó első felvonásában Ilya Kovalcsuk révén egy gólos előnyre tett szert a Devils. A második játékrészt ott folytatta a vendég csapat, ahol az előzött abbahagyta, előbb Dainius Zubrus, majd Brian Rolston is bevette Henrik Lundqvist kapuját, még ebben a harmadban Ryan Callahan szépített. Az utolsó 20 perc elején Vaclav Prospal góljával a Ranges egy gólra megközelítette a Devilst, mely hősiesen védekezve (két kapura lövése volt) megnyerte a mérkőzést.

A Toronto Maple Leafs lenullázta a Carolina Hurricanest. Az első gólt a második felvonásban szerezte a kanadai csapat, mely Clarke MacArthur találata után, még Darryl Boyce is tesztelte az Air Canada Centre hálóját. A győzelmet Kris Versteeg biztosította be. A Toronto kapusa James Reimer 27 védett.

Hét gól és vendég siker született a Colorado Avalanche – Minnesota Wild mérkőzésen. A Saint Paul-i csapat remekül kezdte a mérkőzést, ugyanis Kyle Brodziak és Andrew Brunette találataira nem jött válasz hazai részről. A második harmad Milan Hejduk (Avalanche) góljával kezdődött és Andrew Brunette találatával fejeződött be. Az utolsó felvonásban Milan Hejduk és Chris Stewart is betalált hazai részről, de Pierre-Marc Bouchard góljával a Minnesota nyerte meg a mérkőzést.

A Calgary Flames idegenben lepte meg az Atlanta Thrasherst. Az első harmadban Mark Giordano szerezte meg a vezetést a kanadai csapat számára. Érdekesség, hogy abban a minutumban egészült ki a hazai csapat. A második 20 percet Bryan Little és Anthony Stewart góljaival az Atlanta nyerte meg, a vendégek részéről Brendan Morrison volt eredménye. A Thrashers, azonban nem tudta megtartani egy gólos előnyt, ugyanis Mikael Backlund és Curtis Glencross révén a Flames nyerte meg az összecsapást. A Calgary sorozatban hatodik mérkőzését nyerte meg.

Boston Bruins – Dallas Stars 6-3
Toronto Maple Leafs – Carolina Hurricanes 3-0
New York Rangers – New Jersey Devils 2-3
Philadelphia Flyers – Nashville Predators 3-2
Atlanta Thrashers – Calgary Flames 2-4
Colorado Avalanche – Minnesota Wild 3-4