Óriási magyar feltámadás, 8 gól, és vereség Hollandiában

Hollandia – Magyarország 5(Van Persie 12., Sneijder 60., van Nistelrooy 73., Kuyt 79., 81. ill. Rudolf 47., Gera 50., 76.)

Hollandia:  Vorm – Van der Wiel, Heitinga, Mathijsen, Pieters – De Jong, Van der Vaart – Kuyt, Sneijder, Afellay – Van Persie

A kispadon: Boschker, Boulahrouz, Vlaar, Emanuelson, Strootman, Elia, Van Nistelrooy

Magyarország: Fülöp – Lázár, Vanczák, Juhász, Laczkó – Gera, Pintér, Vadócz, Dzsudzsák- Rudolf, Priskin

A kispadon: Király, Komlósi, Czvitkovics, Koman, Varga, Tököli, Koltai

VIDEÓ: Nézd meg a mérkőzés góljait – kattints!

94. perc: Vége a mérkőzésnek. A vereség ellenére válogatottunk csak dicséretet érdemel a mai teljesítményéért.

90. perc: Kuyt le, Elia be. Nálunk Vadócz helyén Czvitkovics

87. perc: Dzsudzsák lőtt távolról, jócskán célt tévesztett.

81. perc: 5-3… elképesztő. Kuyt szerzett labdát, és 20 méterről Fülöp fölött a kapuba emelt.

79. perc: Ez  hihetetlen, megint vezetnek a hazaiak. Afellay ment el a szélen, középre adott, Laczkó lemaradt Kuytről, aki a hosszún érkezve a kapuba lőtt. Nagyon nem érdemelnénk meg, hogy kikapjunk. 4-3.

76. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓL!!! GERAAA!!! Dzsudzsák adott fantasztikus labdát Gerának, aki egyedül törhetett kapura, és a kilépő Vorm mellett parádés gólt rúgott a jobb felsőbe. 3-3!!! Őrületes a magyar válogatott!!!

74. perc: Priskjn helyén Tököli

73. perc: Gól, fordítanak a hollandok. Afellay szerzett labdát, Kuytnek adta, aki van Nistelrooyhoz játszott, a csatár lövése Juhászon megpattanva a bal alsóba vágódott. 3-2.

68. perc: Óriási magyar helyzet maradt ki! Priskin kapott remek indítást Vadócztól, egyedül mehetett a rosszul kilépő Vormra, de sokat várt, majd Dzsudzsákhoz passzolt, aki viszont nem tudott normálisan kapura lőni. Nagy kár ezért a helyzetért.

64. perc: Pieters helyén Emanuelson folytatja.

60. perc: Gól, sajnos egyenlítettek a hollandok. Egy kényszerítő óriási szerencsével, Vadócz reflexmozdulata után került vissza Sneijderhez, aki teketóriázás nélkül kilőtte a hosszú sarkot. 2-2.

59. perc: Juhász mészárolta le Sneijdert, sárga lap.

59. perc: Parádés magyar akció végén Gera adott középre, Priskin sajnos estében nem tudott kapura lőni, óriási helyzet volt. Fütyülnek a holland nézők.

56. perc: A rendkívül harcos Rudolf szerzett labdát a holland tizenhatos előterében, majd 18-ról lőtt, Vorm fogta a középre tartó löketet.

56. perc: Megfogta a hollandokat a fordításunk, Pieters vágta szögletre a labdát akkor, amikor simán levehette volna.

50. perc:  GÓÓÓÓÓÓÓÓL! VEZETÜNK!!! Rudolf tette oda Dzsudzsáknak a sarokban, a szélső beadta középre, Gera pedig futtából káprázatos mozdulattal perdített a rövid sarokba. 1-2!

47. perc: GÓÓÓÓL! Egyenlítettünk! Dzsudzsák szöglete után Rudolf kapta, befelé húzott a labdával, majd középről, 11-12 méterről lőtt, a labda két védőn megpattanva a hálóban kötött ki. 1-1!

46. perc: Folytatódik a meccs. A szünetben a hollandoknál van Persie helyére van Nistelrooy állt, nálunk Pintért Koman váltotta.

VIDEÓ: Nézd meg a hollandok vezető gólját – kattints!

47. perc: Vége a félidőnek. 45 perc játék után elmondható, hogy a péntekihez hasonlóan ismét egy védelmi hiba után kaptunk gólt, de sokkal összeszedettebben futballozunk a mai mérkőzésen.

43. perc: Sneijder lőtt szabadot távolról, Fülöp fogta.

41. perc: Gera csinált egy parádés cselt az ötösnél, visszatette Rudolfnak, aki kapásból lőtt, Vorm védett. Ezután Gera lőtt távolról, de célt tévesztett.

39. perc: Pintér kapott sárga lapot.

36. perc: Afellay játszotta magát tisztára egy remek csellel, 18-ról lőtt, Fülöp simán fogta.

33. perc: Rudolf mehetett a szélen Gera indításával, elindult befelé, majd adott egy nagyon rossz passzt, oda lett a lehetőség.

28. perc: Gera kényszerítőzött Rudolffal, utóbbi betört a tizenhatosra, éles szögből leadott lövését Vorm fogta eldőlve.

25. perc: Csak mondani kellett… Ritmust váltottak a hollandok, Juhász elvétette a van Persie-nek szánt labdát, de a csatár szerencsére az égbe lőtt.

24. perc: Nagy kár a bekapott gólért, mert mezőnyben eddig összeszedettebbek vagyunk, mint pénteken.

23. perc: Az Afellayt felrúgó Lázáré az első sárga lap.

19. perc: Egyenlíthettünk volna… A holland kapu előterében jutottunk szabadrúgáshoz, gyorsan elvégeztük, Dzsudzsák pedig Vorm mellett kilőtte a hosszút. A bíró viszont sípszó híján visszafújta a szabadrúgást. Az ismétlést Rudolf vágta fölé. Akárhogy is nézzük, elvettek tőlünk egy gólt.

18. perc: Rudolf esett el Heitinga mellett a tizenhatoson belül, de szó sem volt büntetőről. A túloldalon van Persie indította remekül Kuytöt, akit a kifutó Fülöp meg tudott zavarni, így odalett a helyzet.

12. perc: GÓÓL! Vezetnek a hollandok. Sneijder rúgott szögletet, átívelt a túloldalra, ahol a teljesen egyedül álló van Persie-nek csak annyi dolga volt, hogy a kiszolgáltatott Fülöp mellett a hálóba lőjon. 1-0.

11. perc: Van der Vaart indította van Persie-t, akit viszont lesen állítottak meg.

7. perc: Itt az első magyar lövés, Gera 17-ről magasan kapu fölé célzott.

5. perc: Van Persie ugorhatott volna ki egy az egyben, Juhász kiszorította, és végül bele is tudott vetődni a holland csatár lövésébe és szögletre mentett.

4. perc: Laczkó indította volna a szélen Priskint, ám csatárunkat lesen állították meg.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. Hajrá Magyarok!

A mérkőzés előtt Giovanni van Bronckhorstot búcsúztatták.