Angol foci

Óriási hibákból esett gólok után döntőben a Liverpool

A mérkőzés előtt a Hillsborough-katasztrófára emlékezett a Wembley-stadion, Gulácsi Péter, akit a Liverpool visszahívott a mérkőzésre, a cserepadról nézte végig az eseményeket. Hatalmas iramban estek egymásnak a csapatok, a Liverpool Andy Caroll révén veszélyeztette az Everton kapuját, de nem sokat késett a válasz, Baines szabadrúgása kevéssel kerülte el a kaput. Az első játékrész kapkodó, pontatlan játékot hozott, a 24. percben az Everton szerezte meg a vezetést, Agger és Carragher bénázta össze a kékek gólját, a két játékos nem értette meg magát, Carragher kirúgása Cahillt találta el, Jelavic pedig lecsapott a labdára, és laposan a kapuba lőtt, 0-1.

""

A félidő további részében a Liverpool birtokolta többet a labdát, de igazi helyzetig nem jutottak a vörösök, az Everton lezárta a területeket, és kiválóan védekezett.

A második játékrész úgy kezdődött, mint az első, Caroll fejese volt az első nagyobb lehetőség a Liverpool előtt, de egészen a 61. percig kellett várni az egyenlítő gólra. Distin "pompás" hazaadása Suarezt találta üresen, aki köszönte szépen, és Howard mellett kilőtte a hosszú alsót, 1-1.

A gól után a Liverpool magasabb fokozatba kapcsolt, több helyzetet is kihagytak, majd a 87. percben Bellamy szabadrúgását Caroll fejelte be az Everton kapujába, ezzel eldöntve a döntőbe jutást, 2-1.

Liverpool–Everton 2–1 (0–1)
London, Wembley-stadion, 90 000 néző

Liverpool: B. Jones, G. Johnson, Carragher, Skrtel, Agger, Spearing, Gerrard, Henderson (Maxi Rodríguez, 75.), Downing (Bellamy, 84.), Suárez, A. Carroll.

Everton: Howard, P. Neville, Distin, Heitinga, Baines (Anichebe, 88.), Gueye (Coleman, 69.), Gibson, Osman, Fellaini, T. Cahill, Jelavic.

GólSuárez (61.), A. Carroll (87.) ill. Jelavic (24.)