Kézilabda

Óriási dráma után Hollandia először lett világbajnok

A női kézilabda világbajnokság fináléját a spanyol csapat kezdte jobban, de Hollandia még az első félidőben megfordította a találkozót és 16-13-ra vezetett a félidőben.

A második félidőben a hollandok ott folytatták ahol abbahagyták a 40. percben 22-17-nél Carlos Viver kénytelen volt időt kérni. Ezután a spanyolok kezdtek el felzárkózni, 23-21-es állásnál Emmanuel Mayonnade kért időt.  Ez nem tudta továbbra sem megtörni a hollandokat, az 50. percben már egy gólra jöttek fel a spanyolok. Az 55. percben Marta Lopez találatával egyre jöttel fel a spanyolok, majd szintén ő egyenlített ki 1,5 perccel a vége előtt. (29-29). A végjáték hihetetlen drámaira sikeredett. Wester próbált indítani, de Hernandez blokkolta, és mivel ezt 10 másodperccel a vége előtt tette meg, így Hollandia büntetőt kapott, amit  Abbingh értékesített, így Hollandia lett a világbajnok története során először.