Kézilabda

Óriási dráma után először jutott ki Portugália az olimpiára

A Montpellier-ben zajló olimpiai selejtezőtorna harmadik, egyben utolsó játéknapján a világbajnoki negyedik helyezett francia válogatott a portugálok ellen lépett pályára.

A március 12-14- között zajló minitornán a két együttes mellett a horvát válogatott valamint a tunéziaiak voltak ott.

Az első játéknapon a franciák négy góllal legyőzték a világbajnokságon mindössze 10. helyen végzett horvát együttest, míg Portugália Tunézia ellen nyert. A második játéknapon már javítottak déli szomszédaink Portugália ellen, és egy góllal legyőzték őket, míg a vb-negyedik helyezett franciák az afrikaiak ellen szereztek két pontot.

Az utolsó játéknapon a papírformának megfelelően a horvátok legyőzték a tunéziaiakat így a Portugália-Franciaország előtt eldőlt, hogy egy luzitán siker esetén a portugálok először lehetnek ott olimpián férfi kézilabdában.

A sorsdöntő mérkőzést a francia válogatott kezdte jobban 10 perc után 7-2-re vezettek a gallok, majd öt perccel később Mahé gólja után már 11-5 volt az állás. Portugália ekkor kapust cserélt Manuel Gaspar helyére Gustavo Capdeville jött be, és az ő védéseinek köszönhetően elkezdett felzárkózni a portugál együttes, a szünetig egy gólra jött fel a tavalyi Európa-bajnokságon hatodik helyen végző csapat.

A második félidőben a franciák szinte végig előnyben voltak a találkozón, a portugálok mindössze egyszer, 18-17-re vezettek a 38. percben.

Az utolsó percekben aztán óriási dráma következett. Hugo Descat találatával a franciák 28-25-re vezettek, ezzel úgy tűnt, eldőltek a lényegi kérdések. Azonban egy 4-0-s szakasznak köszönhetően a portugálok megfordították a meccset és az utolsó másodpercben Rui Silva találatának köszönhetően legyőzték a franciákat, kijuttatva ezzel a portugál férfi kézilabda-válogatottat a tokiói olimpiára.

A mérkőzés utolsó percét itt nézheti meg.

An unbelievable finish Just when it looked like the dream was over, Portugal scored two goals in the last minute against France to qualify for the Olympic Games for the first time in history #Tokyo2020 @AndebolPortugal pic.twitter.com/Q5tA6LcoAk

— International Handball Federation (@ihf_info) March 14, 2021

A semleges helyszínen, Podgoricában rendezett csoportból a norvég és a brazil együttes lépett tovább, a dél-koreaiak a harmadik, míg a chileiek a negyedik helyen zártak. A norvég férfi kézilabda-válogatott közel 50 év után jutott ki olimpiára.

Berlinben is érvényesült a papírforma, a németek és a svédek váltották meg a tokiói repülőjegyet, a szlovénok és az algériaiak lemaradtak az olimpiáról.

Forrás: Handball-world.de
Borítókép: FFHandball/ Icon Fotos