Kézilabda

Óriási dráma, hatalmas küzdelem, az utolsó másodpercben győzött a Ferencváros

A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének hetedik fordulójában a csoportjában listavezető Ferencváros és a román bajnok CSM Bucuresti találkozott egymással.

A zöld-fehérek az első hat körben 10 pontot szereztek. két döntetlent értek el és négy győzelmet arattak. A románok három alkalommal győztek és ugyanennyiszer szenvedtek vereséget.

A találkozót álomszerűűen kezdte a Ferencváros, Malestein góljával 5-1-re vezetett, így Adrian Vasile ki is kérte első idejét.

A tizedik percben Grbic gyönyörű cunderjének köszönhetően 9-4 lett a Fradinak.

Negyedóra után Stolle negyedik találatával 11-7 lett az állás Elek Gábor együttesének.

Tíz perccel az első játékrész vége előtt Dembele góljával jöttek fel 4-re a románok. (13-9)

Öt perccel a vége előtt Neagu góljával kettőre zárkózott a román csapat. Elek Gábor ki is kérte első idejét. (16-14)

Az időkérés jót tett a Ferencvárosnak és az első félidőig négyre növelte a különbséget.

A szünetben Ferencváros-CSM Bukarest 20-16.

A második félidőben a védekezések domináltak, Klujber Katrin góljára Neagu válaszolt, így 22-18 lett az állás.

A 40. percben Malestein büntetőjével lett 26-22 az állás.

11:30-nál Adrian Vasile másodszor is időt kért. Csapata négygólos hátrányban volt ekkor. (26-22)

Negyedórával a mérkőzés vége előtt egy eladott labdát követően Aune góljával egy gólra jött fel, Elek Gábor időt is kért. (26-25)

Az időkérést követően többször is Bíró Blanka védett hetest, így nem tudott a román csapat egyenlíteni. (27-26)

Tíz perccel a vége előtt Bölk és Hársfalvi növelte három gólra a különbséget. (29-26)

Öt perccel a vége előtt a négy gólos vezetésért támadhatott a Ferencváros, de egy eladott labdát követően Carmen Martin kettőre csökkentette a különbséget. (30-28)

Az utolsó percekben a két időkérést követően óriási dráma zajlott, Neagu egyenlített, majd Grbics gólja döntötte el a találkozót

A végeredmény Ferencváros-CSM 31-30

Borítókép: Sport365.hu/ Erdős Géza